Lázeňský Sarvár: ideální dovolená pro celou rodinu

zdroj: slevoking,cz

zdroj: slevoking,cz

Máte rádi lázně, ale všechny české jste už několikrát navštívili? Pak je možná čas na změnu. Vyzkoušejte tentokrát třeba ty maďarské. Nabídka místních termálních lázní je opravdu veliká. Mezi ty nejoblíbenější patří také lázně Sarvár. A není divu, v roce 2013 získaly cenu za nejlepší lázeňský areál v Maďarsku.

Léčivé prameny, bazény, atrakce

V lázních Sarvár na návštěvníky čeká parádní areál, kde najdou venkovní i vnitřní bazény s termální vodou, masážní trysky, bazény, sauny, atrakce pro děti a různé lázeňské procedury. Zdejší termální voda se skládá ze dvou léčivých pramenů o teplotě 43 °C a 83 °C a je specifická pro vysoký obsah soli.

Léčivá voda v bazénech, zdroj: slevoking.cz

Léčivá voda v bazénech, zdroj: slevoking.cz

Má tak příznivé účinky na problémy s pohybovým aparátem, pozitivně působí na nervovou soustavu, uvolňuje svaly. Do lázní Sarvár může vyjet celá rodina, od babiček až po vnoučata, nudit se tu totiž nebude ani jedna generace.

Atrakce pro děti a spoustu míst k relaxaci pro dospělé dělají z tohoto místa správnou volbu pro rodinnou dovolenou. Pokud by se děti přece jenom začaly nudit, můžete s nimi vyrazit do dobrodružného Adventure park, kde si v lese užijí spoustu legrace.

Zábava pro celou rodinu, zdroj: slevoking.cz

Zábava pro celou rodinu, zdroj: slevoking.cz

Jezero, zámek nebo výlety na kole

Sarvár ale není jenom městem lázní. Vydat se můžete například k renesančnímu zámku Nádasdy vár, kde se často pořádají koncerty či festivaly. Během svojí dovolené v Sarváru určitě navštívíte také hlavní náměstí s radnicí a zvonkohrou. Pokud zatoužíte po kousku přírody, vyrazte do tzv. arboreta, chráněného přírodního parku se spoustu zeleně a vzácných stromů.

Pro výlety do okolí města můžete použít kola, které vám rádi zapůjčí přímo v lázních nebo ve městě. Vyrazit tak můžete třeba k jezírkům Csónakázó a malebným ostrůvkům, která je propojují. Tady si můžete zajezdit na loďce, nebo si zarybařit.

Ubytování v Sarváru

Dovolenou v Sarváru můžete strávit například v oblíbeném hotelu Arborétum***, který leží kousek od centra města i samotného chráněného parku arboretum. Do lázní se pak dostanete pěšky během 10 min. Ubytování nabízí hotel v komfortně zařízených pokojích.

Další možností je hotel Park Inn****, ten nabízí svým hostům nejednu výhodu – s lázněmi je propojen podzemní chodbou, která Vás jednoduše dovede přímo do lázeňského areálu. Hotelový personál navíc zná také několik základních českých slovíček, jazyková bariéra je zde tedy poměrně malá a nemusíte se proto bát zbytečných nedorozuměních při pobytu v cizině.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.