Jaké novinky si připravil Skiareál Špindlerův Mlýn na zimní sezónu 2015/2016?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Letošní tropické léto skončilo a nastává čas plánování zimní dovolené. Nechce se vám letos za lyžováním cestovat do zahraničí? Vězte, že i v České republice lze prožít dokonalou zimní dovolenou. Jedno z nejoblíbenějších českých lyžařských středisek ve Špindlerově Mlýně si pro vás na letošní zimu připravilo hned několik příjemných novinek.

Rozšíření zasněžování

Již v loňském roce se započalo s vylepšeními lyžařského areálu. Nového zasněžovacího systému se dočkal Svatý Petr i obě Hromovky. Bylo zde instalováno více než 70 kusů sněhových sprch, které zajistí kontinuální zasněžování. Sněhové sprchy dokáží vyrobit umělý sníh mnohem rychleji než sněhová děla. Další sněhové sprchy proto ještě přibudou v letošní sezóně. Díky modernímu zasněžovacímu zařízení bude zajištěno pohodové lyžování po dobu až pěti měsíců v roce.

Prodloužení sjezdovek

Již v předchozích dvou letech postupně docházelo k prodlužování a rozšiřování sjezdovek. Pohodlné lyžování nabízí sjezdovka na Medvědíně, která je místy široká až 60 metrů. V loňském roce byl upraven a rozšířen dojezd obou Hromovek, součástí tohoto projektu bylo i velmi potřebné rozšíření mostu přes Labe. Most je rozšířen na více než dvojnásobek původní šířky, což zajistí lyžařům vyšší bezpečnost. Letošní rok bude ve znamení rozšíření modré sjezdovky ve Svatém Petru v horní části o 20 až 25 metrů.

Nová šestisedačka ve Svatém Petru bude vyhřívaná!

K nejstarším lanovkám v areálu patřila čtyřsedačka na Svatém Petru. Letos v létě tedy došlo k její výměně. Nová moderní lanovka povede po stejné trase jako ta původní. Pohodlí přepravy lanovkou však bude nesrovnatelně vyšší. Lanovka bude šestisedačková s vyhřívanými sedadly. Navíc bude vybavena průhlednou plastovou bublinou, která cestující ochrání před nepřízní počasí.

Široké sjezdovky, zdroj: shutterstock.com

Široké sjezdovky, zdroj: shutterstock.com

Výraznou proměnou projde také nástupní prostor a dolní stanice. Dolní nájezd bude tentokrát přímo na úrovni terénu. Právě na tomto místě se stala v březnu 2015 nehoda, kdy se nástupiště zřítilo, více se dočtete v tomto článku.

Megainvestice pro příští dva roky

Tím ale modernizace lyžařského centra zdaleka nekončí. Pro další dvě sezóny jsou plánované další velké změny. Nejvýznamnější změnou bude propojení skiareálů Svatý Petr a Medvědín. Na tomto projektu se začne pracovat po skončení letošní sezóny. U Labské Přehrady vznikne na místě parkoviště P1 nový parkovací dům. Jeho kapacita počítá se 400 parkovacími místy. Přímo ze střechy parkovacího domu povedou hned dvě lanovky – na Hromovku a k Medvědínu.

Propojení skiareálů Svatý Petr a Medvědín bude ve znamení prodloužení sjezdovek i běžeckých tras a budování nových lanovek.

V dalších dvou letech je plánována výstavba nové kryté šestisedačkové lanovky na Hromovku. Na stejném místě přibudou dvě nové plně zasněžované sjezdovky. Nové lanovky se dočká i Medvědín. Tím by mělo být v roce 2017 dokončeno propojení obou areálů. V tomto roce bude údolí Špindlerova Mlýna nabízet 40 km sjezdovek oproti původním 25 km.

Kde se ubytovat ve Špindlerově Mlýně?

Město se nachází uvnitř Krkonošského národního parku. Z toho plyne, že nabídka ubytování ve Špindlerově Mlýně je omezená díky stavebním limitům. Obzvlášť na vrcholu zimní sezóny, je prakticky nemožné, získat volné místo v hotelu, penzionu či apartmánu.

Pension Karolína, zdroj: pensionkarolina.cz

Pension Karolína, zdroj: pensionkarolina.cz

Jedním z penzionů ve Špindlerově Mlýně je Pension Karolína. Ten se nachází v části města Bedřichov. Vzdušnou čarou je vzdálený jen 200 metrů od spodní stanice lanovky na Hromovku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.