Podzimní Praha má co nabídnout

zdroj: redakce

zdroj: redakce

Praha je nádherná ve všech ročních obdobích, ale právě podzim jí dodává největší kouzlo svými pestrými barvami. Procházky historickým centrem města i přilehlými parky a zahradami nabízí neopakovatelné zážitky pro všechny smysly. Které výlety jsou v podzimní Praze nejlákavější? A jaké akce se tu budou konat? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Akce pro podzim 2015

Prvním podzimním významným dnem je svátek svatého Václava. U příležitosti jeho oslav se koná Václavská pouť na Proseku nebo Svatováclavské vinobraní na Svatováclavské vinici.

Velmi oblíbené jsou potom slavnosti spojené s koncem podzimu – Svatomartinské hody a vinobraní. Svatomartinské hody ctí velké množství restaurací po celé Praze. Ze všech koutů se tudíž line vůně pečené svatomartinské husy a lahodných koláčů.
Svátek svatého Martina je spojen také s první ochutnávkou nového vína. Dle tradice lze první víno načít a ochutnat 11.11. v 11 hodin.

Na významné události doporučujeme rezervovat ubytování dopředu v síti Accor Hotels.

V Praze pochopitelně probíhá také nespočet kulturních akcí. Navštívit můžete koncerty vážné i moderní hudby. Proslulá je festival Struny podzimu, který letos oslaví již dvacáté výročí a probíhá od září do listopadu 2015.

Program festivalu je velmi pestrý a obsáhne mnoho hudebních žánrů od historické hudby, přes hudbu vážnou až po jazz i moderní styly. Pro rodiny s menšími dětmi je zajímavé rozšíření festivalu o víkend věnovaný právě jim pod názvem Struny dětem.

Zajímavý program nabízí i Holešovické výstaviště, kde bude od 1. do 4. října probíhat18. ročník výstavy Autoshow Praha.

Kam za barvami podzimu?

Česká metropole udivuje řadu cizinců velkým množstvím zelených ploch i v samotném centru města. Procházky historickou Prahou tak můžete propojit i s návštěvou míst, kde se budete kochat barvami podzimu.

Na Malé Straně můžete spojit návštěvu Pražského hradu s procházkou Královskou zahradou až k Belvederu a Míčovně. Na Malé Straně nezapomeňte navštívit také kostel svatého Mikuláše. Nedaleko od něj naleznete Valdštejnskou zahradu, která je oázou klidu uprostřed městského ruchu. Příjemný odpočinek v zeleni skýtají také blízké Vojanovy sady.

Spojení historických památek a přírody naleznete i na Vyšehradě. Kostel svatého Petra a Pavla i rotunda svatého Martina jsou obklopeny vzrostlou zelení.

K procházkám nádhernou podzimní přírodou mimo ruch města vybízí také Divoká Šárka, Prokopské údolí nebo Obora u Letohrádku Hvězda.

Podzimní přírodou se můžete nechat okouzlit i v pražské ZOO v Troji i v nedaleké botanické zahradě. Tyto výlety lze rozšířit ještě o návštěvu zahrad Trojského zámečku.

Procházka historickou Prahou, zdroj: redakce

Procházka historickou Prahou, zdroj: redakce

V Praze se nebudete nudit ani za nepříznivého počasí

Prahu lze navštívit v libovolném ročním období, jelikož i za ošklivého počasí zde nalezne dostatek zábavy každý.

Nové informace a zážitky můžete vstřebat v muzeích a galeriích, které jsou rozeseta po celé Praze. Vybrali jsme pro vás jen ta nejzajímavější:

  • Národní muzeum na Václavském náměstí s mineralogickými, zoologickými a mnoha dalšími sbírkami
  • Národní technické muzeum
  • Židovské muzeum – se rozkládá na Starém Městě v Židovské čtvrti a umožní vám nahlédnout do několika tamních synagog s muzejní expozicí
  • Muzeum hraček
  • Muzeum loutek
  • Památník národního písemnictví
  • Národní galerie

Velkou zábavou především pro děti je proslulé petřínské Zrcadlové bludiště. Jeho návštěvu můžete doplnit o prohlídku nedalekého planetária.

Příležitostí k zábavě se však nepočítaně. Vydat se můžete do aquaparků, krytých sportovišť, kin či divadel. Záleží jen na vašem vkusu.

Kde se v Praze ubytovat?

Byla by škoda v našem hlavním městě nestrávit alespoň jednu noc. Ubytování v Praze lze rezervovat na podzim za přijatelné ceny. Dvoulůžkový pokoj v tříhvězdičkovém hotelu Ibis je k dispozici již od 1 400 Kč / noc. Doporučujeme se ubytovat co nejblíže historickému centru, abyste měli co nejvíce času poznat noční Prahu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.