Maledivy charakterizuje křišťálově čistá voda a celoročně stabilní teplota

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Maledivy jsou určené jak pro nadšené potápěče, tak i pro ty, kteří třeba jen rádi lenoší na pláži. Souostroví v Indickém moři nabízí výborné podmínky pro dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Kdy je ideální čas vyrazit?

Doslova ráj pro turisty

Necelé tři stovky čtverečních kilometrů ráje, i tak se určitě dají v komentářích mnoha návštěvníků označit Maledivy, které přinášejí krásné písečné pláže, klid tyrkysového moře a stín obrovských kokosových palem. Navíc vás zde nebudou obtěžovat davy turistů, protože prakticky veškeré dění je zde směrováno do prostorných soukromých resortů. Užijete si tak klidnou dovolenou v soukromí.

Množství malých ostrovů je charakteristické pro Maledivy

Maledivy se skládají z 26 atolů, které dohromady čítají přes 1200 ostrovů, z nichž je zhruba 200 obydlených. Dohromady zde žije na 350 tisíc lidí, za posledních 50 let se zdvojnásobila. Souostroví se nachází geograficky na západ od indických břehů. Jedná se rovněž o nejníže položený stát světa, nadmořská výška 2,5 metru hovoří za své. Vyplatí se tak tuto destinaci navštívit dříve, než stoupne hladina oceánů a tento ráj bude minulostí.

Maledivy je možné navštívit celoročně

Jemný bílý písek a takřka nekonečné možnosti, co se potápění týče. Můžete celé hodiny pozorovat nesmírně zajímavý podmořský svět. Kromě toho Maledivy jsou turistům přístupné prakticky po celý kalendářní rok (jsou totiž velice blízko rovníku), takže je ideální sem zavítat třeba v období lednových a únorových zimních plískanic, kdy je zde v průměru nejméně srážek. Je to tak ideální místo pro vaši zimní dovolenou u moře.

Tip: Chcete vyzkoušet něco netradičního? Spousta párů se vydá na Maledivy za účelem svatby. Můžete tak tuto událost provést v soukromí a rovnou spojit se svatební cestou!

Teploty se zde moc nemění a jsou opravdu po celý rok takové, jaké známe jen z našich tropických ledních dnů. Průměrná teplota se pohybuje mezi 27-29°C. Občas můžete narazit na prudký déšť, ale ten většinou rychle přejde a vysoká teplota ihned vše vysuší. Nejdeštivější období je v druhé polovině roku.

Špičkové turistické centrum

Na Maledivách najdete vynikající turistické zázemí, nespočet kvalitně vybavených hotelů dává tušit, že země žije hlavně z turistického ruchu a své návštěvníky si opravdu hýčká. A jaká je průměrná cena podobných zájezdů u českých cestovek? Za deset dní na Maledivách s plnou penzí zaplatíte za osobu od 60 tisíc korun. Můžete však sehnat akční last minute nabídku za cenu nižší, případně vyzkoušet zájezdy s odletem z Německa.

Podívejte se na novinku – Ocean Flower

Vysoký zájem o tuto lokalitu jde ruku v ruce s výstavbou nových turistických resortů. Jeden z těch nejzajímavějších v posledních letech je projekt The Ocean Flower. Možnost pronajmout si na několik dní luxusní apartmán vystavěný doslova na mořské hladině a strávit v něm romantický večer může být opravdu k nezaplacení. Přímořské vily jsou kompletně zařízené, disponují velkou terasou a soukromým bazénem a navíc jsou vlastně nedaleko mezinárodního letiště.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Luxus se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.