Hledáte netradiční zážitek? Vyzkoušejte plavbu po Středozemním moři

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Těšíte se také již nyní na letní dovolenou plnou slunce a tepla? Hledáte nové inspirace na prožití dovolené? Mnozí z nás již netouží po ubytování poblíž přeplněných pláží v rušných letoviscích, ale touží po změně. Chcete i vy svou letošní dovolenou okořenit netradičními zážitky a pobytem? Tak potom můžete přemýšlet například o plavbě po Středozemním moři.

Okružní plavby jsou stále oblíbenější

Okružní plavby jsou vlastně kombinací dvou druhů dovolené v jednom. Jedná se totiž o zájezd pobytový i zážitkový. Lodní zájezdy jsou velkým hitem současných trendů v cestování. O zábavu na lodi se nemusíte bát. Při správném výběru lodě, si můžete být téměř jistí, že po dobu své dovolené ani nestihnete projít všechna zařízení, které loď nabízí.

Tyto lodi se mnohdy také nazývají plovoucími hotely. Toto přirovnání ovšem není tak zcela přesné. Na palubě lodi naleznete tolik zařízení, že se jim mnohdy nevyrovnají ani špičkové hotely. Sportovci jistě využijí hřiště na míčové hry, tenisové kurty, squash, horolezeckou stěnu nebo posilovnu.

Pro milovníky zábavy a kultury jsou připraveny kabarety, koncerty vážné hudby, divadlo, taneční večery. Na většině lodí je také internet, byť za poplatek. Zábavu zde najdou i mladí. Pro ně jsou připraveny kina, herny a diskotéky.

Budete se bavit, ale také poznávat

Při plavbě na lodi ovšem můžete také poznávat různé kouty Evropy, které jste toužili vidět. A nezůstane pouze u jednoho. Při správné volbě zájezdu můžete během plavby vidět a navštívit vyhledávaná letoviska, jako například Řím, Benátky, Istanbul, Barcelona, Tunisko, Neapol a další.

Podívejte se na skok do nejznámějších evropských přístavních měst (na obrázku Benátky)

Podívejte se na skok do nejznámějších evropských přístavních měst (na obrázku Benátky)

Většina plaveb začíná v Itálii

Většinou je nutné dopravit se do přístavu v Itálii, odkud vyplouvá nejvíce lodí. Nicméně pokud si zájezd koupíte přes českou cestovní kancelář, zpravidla vám nabídne transfer z/do přístaviště.

Pro mnoho z nás je při volbě zájezdu rozhodující především cena. Zájezdy na lodi se považují za poněkud dražší druh zájezdu. Ovšem díky mnoha akcím na slevových portálech nebo při objednání mimo sezónní ceny můžete koupit tuto dovolenou se slevou. Nejlevnější plavby koupíte již od 5 000 Kč. Například na březen 2013 je v nabídce 4 denní plavba lodí na trase Itálie-Korsika-Sardinie za 4 490 Kč.

Je na vás, zda dáte přednost městu nebo pláži, zdroj: shutterstock.com

Je na vás, zda dáte přednost městu nebo pláži, zdroj: shutterstock.com

Doufáme, že jsme vás dnešním článkem navnadili a vyzkoušíte něco nového. Plavby jsou ideální dárek a nezřídka se stávají i svatební cestou. Za stejné peníze, co utratíte v jediném letovisku během sezóny, získáte velké množství zážitků z různých měst kolem Středozemního moře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zájezdy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.