Pět nej, které v Miami nesmíte vynechat

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Kdo by neznal slavné Miami? Tato destinace se především proslavila tím, že zde pobývají světové, ale i české celebrity. Podívali jsme se na místa, které navštěvují, a přinášíme soupis zajímavých míst, které nesmíte vynechat, až budete na dovolené v Miami.

Nejdříve malá odbočka do historie této výletní destinace. Moderní dějiny tohoto města začínají v roce 1896 jeho založením. Bylo pojmenováno po stejnojmenné řece, které tudy protéká. Populace rychle rostla, nejen díky nástupu Fidela Castra na Kubě a masivní imigraci. V dnešní době má město 5,5 milionu obyvatel.

Pohled na celou Miami Beach, zdroj: shuttestock.com

Pohled na celou Miami Beach, zdroj: shuttestock.com

1. Miami Beach

Každý, kdo zavítá do Miami tak nesmí vynechat nejslavnější pláž na světě Miami Beach. Právě na této pláži můžete potkat mnohé hollywoodské celebrity, které v okolí vlastní mnoho nemovitostí včetně luxusních jachet. Nedávno zde trávila dovolenou například Dara Rolins s Rytmusem nebo Alena Šeredová. Třeba budete mít štěstí a někoho slavného potkáte. Pokud zde budete, nezapomeňte navštívit čtvrť Art Deco situovaná kolem známého hotelu Colon.

Miami Beach, zdroj: wikipedia.org

Miami Beach, zdroj: wikipedia.org

2. Everglades

Tento národní park je sice mimo Miami, ale rozhodně stojí za navštívení. Právě na tomto místě se natáčela úvodní znělka ke Kriminálce Miami. V té David Caruso neboli Horacio projíždí v bažinách na typickém plavidle označované jako Airboat. Právě v této oblasti máte největší šanci spatřit aligátory ve volné přírodě. Dokonce můžete ochutnat i jejich maso nebo si zakoupit originální aligátoří suvenýry.

3. Bill Baggs Cape Florida Park

Tento park najdete v málokterém průvodci, protože sem jezdí spíše místní. Proč je tak oblíbené? Toto místo bylo zachráněno před developery v šedesátých letech 20. století a zachovalo si tak původní tvář. Krásné pláže jsou doslova uprostřed divočiny. Pravidelně se umisťují v žebříčku 10 nejlepších pláží Floridy.

Bill Baggs Cape Florida Park, zdroj: redakce

Bill Baggs Cape Florida Park, zdroj: redakce

4. Zápas baseballového týmu Miami Marlins

Baseball je ve Spojených státech asi nejoblíbenější sport. Tým Miami Marlins za svou krátkou historii již dvakrát dokázal zvítězit Národní ligu. Není divu, že fanoušci se před stadionem scházejí již hodiny před zápasem a čile spolu debatují. Nejlevnější lístky koupíte již od $10. Pokud máte štěstí a zrovna hrají doma, určitě se zajděte podívat. Zažijete neopakovatelnou atmosféru.

5. Little Havana

Kubánská čtvrť Little Havana se rychle rozšířila právě z rozsáhlé imigrace v šedesátých letech minulého století. Dnes se odhaduje počet obyvatel na 80 tisíc. Naleznete zde typickou architekturu, vynikající restaurace a bohatý kulturní život.

Little Havana v Miami, zdroj: wikipedia.org

Little Havana v Miami, zdroj: wikipedia.org

Dobrá rada na závěr, pokud se rozhodnete strávit dovolenou ve Spojených státech rozhodně, nepodceňujte cestovní pojištění. Limity, které běžně stačí na ošetření v Evropě jsou zde naprosto nedostatečné. Lékařské zákroky jsou často i dvakrát dražší. Srovnejte tak cestovní pojištění dle limitů a nikoliv dle nejnižší ceny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.