Maledivy nabízí krásné písečné pláže a tyrkysové moře

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Exotická dovolená, relax na pláži pod palmami a průzračné moře. To je sen, který se stává skutečným na Maledivách. Nachází se zde spousta resortů od průměrných až po ty nejluxusnější. Je jen na vás, který z nich si vyberete. Vydejme se dnes na Maledivy, ráj turistů i potápěčů.

Maledivy – základní informace

Maledivská republika se rozkládá na souostroví Maledivy v Indickém oceánu. Souostroví čítá téměř 1 200 ostrovů a malinkých ostrůvků, přičemž obydlených je pouhých 200. Na ostrově Malé se rozkládá stejnojmenné hlavní město. K dalším nejvíce osídleným ostrovům patří Hithadhoo, Fuvammulah či Kulhudhuffushi. Nejbližšími sousedy Maledivské republiky jsou Indie a Srí Lanka.

Hlavní město Male, zdroj: wikipedia.org

Hlavní město Male, zdroj: wikipedia.org

Zeměpisnou zajímavostí je nízká poloha ostrovního státu. Jedná se o nejníže položený stát na světě. Nadmořská výška nepřesahuje v žádné části Maledivů 2,5 m.n.m. Tento ráj na zemi je tudíž ohrožen stoupající vodou v oceánu v důsledku globálního oteplování. Pokud bude tento trend pokračovat, tak se během následujících sto let očekává zatopení těchto kouzelných ostrovů.

Ostrovům hrozí brzký zánik v rámci globálního oteplování

Kromě divéhštiny je úředním jazykem Maledivské republiky také angličtina. Děti se zde učí anglicky od počátku školní docházky, proto se zde turisté bez potíží dorozumí anglicky.

Jediným povoleným náboženstvím je islám. V důsledku toho je na ostrovy zakázán dovoz i požívání jakýchkoliv alkoholických nápojů. Tento zákaz se ale netýká prodeje alkoholu v jednotlivých resortech.

Krásné písečné pláže s dostatkem soukromí, zdroj: wikipedia.org

Krásné písečné pláže s dostatkem soukromí, zdroj: wikipedia.org

Podnebí

Maledivy leží v tropickém pásmu. Proto sem lze cestovat prakticky celoročně. Teplota moře je po celý rok stabilní a pohybuje se okolo velmi příjemných 27°C a nahrává tak koupání i potápění.

Průměrná teplota vzduchu neklesá pod 25°C, ale přesto se vyskytují rozdíly počasí v různých měsících. Pro koupání a relaxování na pláži je vhodnější zvolit období od listopadu do dubna. Toto období je sušší a teplejší, s výjimkou ledna, kdy nejnižší denní teploty klesnou ke 23°C. Nejteplejšími měsíci jsou březen a duben s teplotami až 32°C.

Od dubna do října je zájem turistů o Maledivy nižší. To se odrazí na nižších cenách za ubytování. V tomto období však počítejte s vyšší vlhkostí vzduchu i častějšími srážkami. Největší množství srážek připadá na období od června do začátku září.

Cestování mezi ostrovy zajišťují hydroplány, zdroj: wikipedia.org

Cestování mezi ostrovy zajišťují hydroplány, zdroj: wikipedia.org

Čím Maledivy lákají turisty?

Na turisty zde čekají pláže s bílým pískem a průzračně čistým mořem. Dokonalou atmosféru dokreslují kokosové palmy lemující pláže a poskytující trochu stínu.

Bohatý život pod hladinou láká ke šnorchlování i potápění. Maledivy jsou tvořeny řetězcem 19ti korálových atolů. Pod vodou na vás čekají nádherné pohledy na korály, barevné ryby a další mořské živočichy.

Jak se na Maledivy dostanete?

Let trvá zhruba 11 hodin. Cestování na vlastní pěst je zde málo obvyklé. Tuto destinaci vyhledávají turisté především jako cíl luxusní dovolené. Ubytování je nabízeno v menších hotelových komplexech nebo v bungalovech a vilkách.

Cena týdenních zájezdů začíná na 30 tisících korun.

Zajímavou alternativou je také ubytování v domcích usazených na kůlech nad vodní hladinou. Pokud od dovolené očekáváte možnost rozptýlení, dostupnost zábavy a širokou nabídku organizovaných výletů, zvolte některý z větších turisticky rušnějších ostrovů. Naopak, milovníci klidu a soukromí naleznou vytoužený oddech na menších ostrůvcích, kde ocení prázdné pláže i bydlení v samostatných bungalovech.

Na Maledivách rovněž ochutnáte exotickou stravu, která se chuťově blíží kuchyni indické. Velký podíl tvoří rybí pokrmy.

Základem maledivské kuchyně jsou ryby a kokos, zdroj: wikipedia.org

Základem maledivské kuchyně jsou ryby a kokos, zdroj: wikipedia.org

Hledáte zájezd na míru do této destinace?

Většina turistů, kteří cestují do této oblasti, se spoléhá na služby cestovních kanceláří. Jimi organizované zájezdy s daným programem ale nemusí vyhovovat každému. Alternativu nabízí společnost TeamTime, která vám sestaví zájezd na míru.

Zaměřuje se především na firemní cestování, takže pro vás může zařídit firemní teambuilding, na který nikdy nezapomenete! Stačí vyplnit jednoduchý poptávkový formulář.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Komentáře nejsou povoleny.