K čemu se cestovateli hodí taška na rameno?

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Zdá se vám, že cestovním taškám přes rameno odzvonilo? Že si méně namůžete záda s kufrem na kolečkách a ještě do něj lépe uspořádáte vše potřebné? Záleží na tom, na jak dlouhou dobu odjíždíte. Řada lidí upřednostňuje raději menší zavazadlo, které si může vzít s sebou třeba i kabiny letadla. V takovém případě je taška přes rameno ten pravý pomocník.

Cestování pouze s příručním zavazadlem

Velké cestovní tašky opravdu lépe nahradí moderní kufry. Ale pokud jste se rozhodli sbalit si jen minimum nejnutnějších věcí, můžete velmi pohodlně cestovat na kratší cestu do zahraničí i se středně velkou taškou přes rameno.

Výhodou menší praktické tašky Tommy Hilfiger je skutečnost, že ji můžete označit jako příruční zavazadlo. Cestování pouze s příručním zavazadlem je mnohem pohodlnější a mnohdy i výrazně levnější. Především u nízkonákladových leteckých společností vyjde cesta s odbaveným velkým zavazadlem mnohem dráž než let s pouhým příručním zavazadlem. Další výhodou je kratší čekací doba na letišti. Zatímco velké zavazadlo je třeba odbavit, příruční zavazadlo projde pouze bezpečnostní kontrolou spolu s vámi.

Úspora času i peněz

Díky tomu si ušetříte stání ve frontě na odbavení. A při příletu můžete ihned volně opustit letiště, zatímco ostatní budou u pásu zdlouhavě vyhlížet svá zavazadla. Nesporným plusem je také fakt, že příruční zavazadlo máte bez ustání pod svým dohledem, nemůže proto dojít k žádné nepříjemné ztrátě tašky.

Tašky přes rameno jsou ideálním příručním zavazadlem. Můžete je zakoupit v mnoha různých rozměrech a přizpůsobit tak rozměr tašky požadavkům leteckých společností. Každá společnost má své limity pro velikost příručního zavazadla. Pro vaši orientaci počítejte s tím, že jako příruční zavazadlo vám bude uznána taška o rozměrech cca 42 x 32 x 20 cm, u některých leteckých společností i tašky o něco větší.

Cestování nalehko je rychlejší a levnější, zdroj: shutterstock.com

Cestování nalehko je rychlejší a levnější, zdroj: shutterstock.com

Pás pro zavěšení na rameno oceníte při pohybu po letišti i při kontrolách. Vysoce kvalitní značkové tašky Strellson zavěšená na rameni vám ponechá volné ruce pro předložení dokladů. Zavazadlo zároveň máte neustále pod kontrolou.

Dokladové tašky přes rameno

Mezi cestovateli jsou velmi oblíbené také malé tašky přes rameno, které jsou určeny především k přenášení dokladů. Tento typ dokladových tašek oceníte nejen při cestování do zemí, kde je vyšší riziko odcizení dokladů či peněz. Jsou velmi pohodlné pro pohyb na letišti, kde máte všechny potřebnosti po ruce. A velmi dobře se hodí i pro krátké vycházky nebo návštěvu restaurace, kam vám stačí vzít s sebou jen to nejnutnější, tedy doklady, peníze, mobil a klíče.

Dokladové tašky přes rameno se vyrábí ve velmi elegantním provedení, takže jimi nepohrdnou ani ženy. Jsou prakticky rozčleněny na několik menších kapes a bezpečné uložení cenností zajišťuje klopa, která kryje zipy všech kapes.

Vybírat můžete z různých velikostí tašek od 1 až do 4 litrů. V nabídce na stránkách Bagolo.cz jsou také různá barevná provedení. Největší oblibě se ale těší tašky černé, které se hodí ke každému oblečení a zároveň jsou pro zloděje méně nápadné než tašky v zářivých barvách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.