Miláno – město módy a světové výstavy EXPO 2015

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Severoitalské město Miláno se letos může pochlubit konáním světové výstavy Expo 2015. Plánujete návštěvu světové výstavy? Určitě se ji vyplatí spojit s poznáním města módy. Naopak turisté cestující za poznáním italských měst možná rádi rozšíří svůj pobyt o návštěvu Expa 2015. Co vás zde čeká?

Expo 2015

V Miláně se letos koná celosvětová výstava Expo 2015 s podtitulem Potraviny pro planetu, energie pro život. Navštívit ji můžete od 1.5. až do 31.10. 2015. Nejvýhodnější je letecké spojení z Prahy při využití slevového kupónu od Pelikan.cz.

Výstava je zaměřena na problém výroby dostatku kvalitních potravin pro všechny obyvatele naší planety. Mezi hlavními probíranými tématy budou:

  • problematika výroby a dodávky kvalitních potravin a pitné vody
  • boj s podvýživou a hladomorem – hledání nových zdrojů potravy v oblastech s nepříznivými podmínkami pro zemědělství
  • vzdělávání v oblasti zdravého životního stylu a správného stravování
  • prevence proti epidemiím i civilizačním chorobám
  • podpora výzkumu pro zlepšení nutriční hodnoty a kvality potravin
  • zhodnocení kulturních a národních tradičních pokrmů a způsobů stravování
  • udržení rovnováhy zemědělských ekosystémů
  • hledání  nejlepších metod kontroly potravinářské výroby

Celosvětové výstavy se rovněž zúčastní zástupci České republiky, kteří zde chtějí přispět svými zkušenosti v oblasti péče o vodní zdroje a jejich využívání. Dále budou prezentovat výsledky výzkumů našich vědeckých ústavů, které lze využít při péči o životní prostředí, zdraví lidí i zvířat a také při výrobě zdravotně nezávadných potravin.

expo-logo

Expo 2015 je také příležitostí pro marketing i komunikaci v rámci celého světa. Skýtá prostor pro prezentaci potravinářských výrobků, služeb v oblasti přepravy a obchodu. Téma světové výstavy udává především zaměření na inovativní postupy výroby kvalitních potravin a v oblasti uchování a zpracování potravin.

Areál výstavy o velikosti více než jeden čtvereční kilometr se rozkládá severozápadně od Milána mezi městečky Pero a Rho. Poloha výstaviště je strategicky výhodná z hlediska snadné dostupnosti. Na výstaviště se lze dobře dopravit z Milána i z okolních letišť. Areál se nachází v blízkosti stanice metra červené linky – Rho Fiera. Autem je areál přístupný díky nedaleké dálnici A4 Torino-Trieste nebo dálnici A8 Milano-Varese.

Miláno, město módy

Návštěvu světové výstavy můžete spojit s prohlídkou města Milána, které bezesporu patří ke klenotům severní Itálie. Řada cestovek sem pořádá zájezdy, které najdete na Invia.cz. Naleznete zde především množství církevních památek. Nejstarší z nich je bazilika svatého Ambrože. Nejpůsobivější památkou je však Duomo di Milano. Tato milánská katedrála je jedna z nejznámějších gotických katedrál na světě. Zdobí ji socha panny Marie, která je zároveň symbolem Milána.

Milánská univerzita, Università degli Studi di Milano, zdroj: wikipedia.org

Milánská univerzita, Università degli Studi di Milano, zdroj: wikipedia.org

Jistě vás okouzlí i méně duchovní památky jako například hrad Castello Sforzesco nebo pozůstatky městských hradeb. K romantickým procházkám či dokonce projížďkám na lodi zvou uměle vytvořené říční kanály Navigli.

Milovníky hudby zajistě zláká návštěva proslulého divadla La Scala, které hostí ty nejvýznamnější osobnosti hudebního světa.

Tip: Využijte slevové kupóny na zážitky po celém světě!

Ne neprávem je Miláno také nazýváno městem módy. Přesvědčíte se o tom již při zběžném pohledu na jeho perfektně oblečené obyvatele i na ulice lemované spoustou značkových obchodů a butiků. Velmi mile vás potom překvapí, že díky výprodejům starších kolekcí zde můžete výhodně nakoupit nádherné kousky oblečení.

Vyplatí se poohlédnout nejen v buticích, ale i ve větších obchodních domech. A ohromeni budete také nabídkou v outletových obchodech, kde narazíte na oblečení i doplňky řady známých, především italských, značek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.