Nejvyšší čas vybavit se doplňky na kolo

Procento nadšenců šlapání do pedálů každým rokem značně stoupá. Není se čemu divit. Kvalita českých cyklostezek dosahuje vysoké úrovně a spojuje úchvatné výhledy, průjezdy přírodou i zastávky na občerstvení. I přesto, že je teprve leden, máte nejvyšší čas provést kompletní údržbu vašeho jízdního kola a zajistit chybějící příslušenství. Šetřit byste rozhodně neměli ani na vhodném oblečení, které se může pochlubit funkčností, skvělým sáním, odvětráváním a také ochranou před deštěm. V neposlední řadě žádnému cyklistovi nesmí chybět kvalitní rukavice, s nimiž bude stabilita úchopu maximální!

Sázka na design

Rukavice na kolo bude snadné vybrat v momentě, kdy zvolíte ověřeného prodejce a prohlédnete si široký výběr nabízených modelů. Rukavice musí perfektně sedět, netlačit a naopak nepadat z prstů. Například dámské rukavice na kolo navrhují přední designéři s ohledem na módní styl, aniž by byla snížená kvalita a funkčnost materiálů. Precizní zpracování se odráží také v pánských variantách, kde máte na výběr klasické kombinace s černou nebo barevné modely ladící se zbývající výbavou. Nejen pánské rukavice na kolo pořídíte v dlouhé či krátké variantě.

Rukavice bez prstů využijete po celou hlavní letní sezónu, zatímco dlouhé rukavice oceníte při prvních jarních projížďkách a stejně tak na podzim. Fanoušci celoročního cestování na kole se musí vybavit zateplenými rukavicemi a ochránit tak klouby před prochladnutím. Většina modelů je vybavena praktickou manžetou pro nastavení přesné velikosti a též reflexními prvky, jež zvýší vaši viditelnost za šera nebo tmy na vozovce.

Ochranná funkce rukavic

Stále se najde značné množství cyklistů, kteří vnímají rukavice jako zbytečný doplněk, jejich funkce je ale zásadní například při pádu, kdy perfektně chrání proti oděrům. Rukavice jsou vyráběny z inovativních materiálů a vydrží vám několik sezón. Záleží pouze na vás, jakou značku si zvolíte, vždy ale dejte přednost kvalitě a preciznímu zpracování a nezapomeňte, že rukavice s vámi budou cestovat stovky kilometrů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.