Norsko – nádherná a rozmanitá příroda

V dnešním článku se blíže podíváme do Skandinávie, přesněji řečeno Norska. Co vám tato země na pobřeží norského moře může nabídnout? Nedávno byla na hlavních stranách všech světových deníků, a tak se zvedl i zájem cestovatelů.

Norsko je poměrně velká země, ale dle počtu obyvatel se řadí k nejmenším. Počet obyvytel zhruba odpovídá Slovensku, ale rozlohou je Norsko 6x větší. Není tak divu, že většinu území zabírá příroda. Je to také hlavní tahák, proč turisté zemi navštěvují. V letních měsících se můžete snadno podívat až za polární kruh. Doporučujeme využít poznávací zájezdy.

Oslo – hlavní město

Toto město má za sebou bohatou historii. Naleznete v něm i mnoho významných památek. Při návštěvě byste určitě neměli vynechat Královský palác (kde dosud sídlí královská rodina, avšak má již jen formální moc), Hrad a pevnost Akershus či Radnice v Oslu (kde se udílí Nobelova cena míru).

Do léta 2011 málokdo věděl, kde přesně Oslo leží. Poté se stala událost, která se nesmazatelně zapsala do norských dějin. Byl spáchán teroristický atentát při kterém zahynulo 76 lidí.

Norská příroda je hlavním tahákem

Pro většinu turistů je hlavní město jen krátkou zastávkou a pokračují buď na vlastní pěst nebo organizovaným zájezdem po přírodních krásách Norska. V krajině se střídají vysoké hory, nekonečné lesy, vodopády i temné fjordy. Není výjimkou když potkáte i medvědy či vlky. Většina území totiž není trvale osídlena kvůli nehostinným podmínkám.

Do Norska se také jezdí rybařit. Rybaření v jeho historii, ale i nyní tvoří důležitou roli. Vždyť pokud u nás koupíte mořskou rybu, je velká pravděpodobnost, že byla zpracována na některé z 17 000 norských rybářských lodí.

A pokud by se vám tam náhodou zalíbilo, tak Norsko bylo vyhlášeno jako nejlepší země pro život. Vysoká životní úroveň, příznivá sociální politika a nízká kriminalita je pro tuto zemi charakteristická.

Chcete do této země vyrazit? Jelikož je návštěva spojena hodně s cestováním, nejvíce lidí volí organizované zájezdy. Podívejte se na poznávací zájezdy Norsko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Zájezdy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.