Cestovní obtíže

Snad každému z nás se to někdy stalo, vyrazíte si na výlet, pěkně si všechno nachystáte, naplánujete no a ve finále se vám hned na začátku udělá nevolno a celá dovolená je pokažená. Existují nějaké způsoby, jak se nevolnostem vyhnout? Existují, čtěte dál a dozvíte se víc.

Proč je nám vlastně nevolno?

Tak především jde o to, že se vám povede lehce zmást mozek. Když jedete autem, tak jde vlastně o to, že se vám pohybují oči, navíc i podle ucha, které zpracovává zvuk, se pohybujete. Přes všechny tyhle signály, které jste předaly mozku stojíte, a tak i mozek vydává zmatené povely. Výsledkem těchto povelu je pocit na zvracení, zvracení a silné podráždění nervů. K nevolnosti může dojít kromě tradičních míst jako auto a autobus i v letadle, vlaku a tak dále.

Dá se s tím bojovat?

Existuje spousta teorii, že by na tyto problémy měla stačit psychická obrana, ovšem toto není tradiční způsob, navíc je i složité vytvořit si představu, že mi vůbec není špatně.

Pohodlnějším způsobem a také spolehlivějším je léčit nevolnost pomocí chemie. Důležitým pravidlem, jak se ubránit nevolnosti je včasná prevence. Pokud si vezmete lék pozdě, pak nepočítejte s tím, že vám okamžitě zabere, právě naopak. Pokud si lék nevezmete dopředu, pak se vám spustí mechanismus nevolnosti a jen horko těžko se s tím něco dělá.

Lékaři doporučují nejznámější lék Kinedryl. Tento lék byste si měli vzít alespoň půl hodiny před tím, než vyrazíte. Stačí vám čtvrtka, ovšem pokud jedete delší trasu, tak byste měli postup zopakovat.

Existují i jiné léky?

Existují, například Cocculine má téměř úplně stejné vlastnosti jako Kinedryl. Populárním způsobem, jak si nezkazit dovolenou díky nevolnosti, jsou i žvýkačky. Tyto žvýkačky se nazývají Travel Gum a jsou k dostání v každé lékárně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky, Zajímavosti se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.