Půjčení auta na dovolenou do Chorvatska je zajímavé řešení způsobu cestování

půjčovna aut na dovolenou

Původně to vypadalo, že koronavirová pandemie zavře hranice na pár měsíců a cestovat do zahraničí se vůbec nebude smět. Nyní si opatření rozvolňují nejen v naší republice, ale také v dalších evropských státech, z nichž některé jsou na turismu přímo závislé. Také se chystáte na dovolenou k moři do Chorvatska? A o zapůjčené vozu z autopůjčovny jste neuvažovali? Má to své výhody a my vám představíme, které to jsou.

Letadlem, nebo automobilem?

Do Chorvatska se lze dostat autobusem, letadlem, dokonce i vlakem nebo automobilem. Letadlo se jeví většinou jeví jako nejpohodlnější způsob cestování, ale ono má své mouchy. Je to hlavně dáno tím, že pokud byste chtěli Chorvatsko více poznat a procestovat si ho, pak vám nezbývá nic jiného, než si v místě pobytu pronajmout auto. A to nemusí být snadné. Mnohem jednodušší je půjčení auta do Chorvatska už v tuzemsku. Díky tomu si můžete svoji cestu přesně naplánovat včetně míst, která byste chtěli během své jízdy do cílového bodu vidět. Není problém udělat odbočku kdekoliv v Rakousku a prohlédnout si třeba jeho hlavní město. Meze vaší fantazie se nekladou a vy svůj volný čas o dovolené můžete využít podle svého.

Kterou cestou se do Chorvatska vydáte?

Do Chorvatska se lze dostat obvykle jízdou přes Rakousko a Maďarsko. Většina cestovatelů volí raději cestu v noci, kdy je na silnicích menší provoz a také slunce tolik nepálí, takže cestování je mnohem příjemnější. Výhodu to má i v tom, že vezete-li s sebou i malé děti, tak cestu v noci obvykle prospí. Z České republiky lze jet přes České Budějovice nebo Brno, a buď to vezmete do Splitu přes Vídeň, nebo přes Bratislavu. V každém případě byste měli jet v automobilu, na který je perfektní spolehnutí. Není nic příjemného v zahraničí řešit poruchu vozu. V případě, že je vaše vozidlo už starší a obáváte se, že by mohlo na cestě zlobit, je možná lepší alternativou pronájem auta na dovolenou. Když si vyberete autopůjčovnu s kvalitními službami, bude vaše dovolená bezproblémová.

Půjčovna aut na dovolenou bez skrytých poplatků

Půjčovna aut na dovolenou by hlavně měla nabízet vše bez skrytých poplatků, které bývají velmi zrádné. To se pak nájemce nestačí divit, za co všechno bude muset platit – třeba i druhého řidiče nebo zpoplatněnou cestu do zahraničí. Jestliže si ale vyberete půjčovnu Taggart, zde skryté poplatky nevedou. Její vozový park obsahuje jen nové nebo zánovní osobní vozidla a dodávky. Půjčit si ovšem lze také navigaci, boxy na střechu a některé další doplňky, což je maximálně výhodné. Ušetříte finance za jejich nákup.

Evropské pojištění v ceně

V ceně za půjčení vozidla je také pojištění, které platí v celé Evropské unii vyjma Rumunska a Bulharska, což vás ale trápit nemusí, protože tyto země při cestě do Chorvatska míjíte.

Pokud se rozhodnete automobil zapůjčit, stačí mít s sebou platný občanský průkaz a řidičský průkaz, uhradit nájemné a vratnou kauci a auto je vám přistaveno na domluveném místě. Půjčovna Taggart nabízí svým zákazníkům flexibilní tarify, a to s limitem najetých kilometrů, i bez něho. Takže si vyberete ten, který vám osobně bude nejlépe vyhovovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.