Romantické cestování jako dárek

Váháte nad tím, čím svého partnera potěšit o Vánocích? Nebo se blíží jeho důležité životní jubileum a vy nechcete se svým darem zapadnout do davu? Ať už se jedná o jakoukoliv důležitou událost, překvapte je cestou za poznáváním nejromantičtějších měst Evropy. Láká vás více tajemná Paříž, která svými uličkami vybízí k večerním procházkám a příjemnému posezení ve vinárně, nebo antický Řím, který vás v doprovodu monumentálních staveb zavede hluboko do dějin civilizace. Rozhodnete-li se pro jedno či druhé, navždy vám společně strávené chvíle zůstanou uchovány ve vzpomínkách.

Neopakovatelné chvíle ve dvou v kavárně nad Seinou

Přiznejte si, kdy jste naposledy měli možnost strávit chvíli se svým partnerem. Posedět si u dobrého nápoje, projít se po nábřeží ruku v ruce, nebo se jen pozvolna toulat pod nejslavnějšími památkami Evropy. Dopřejte si několik dnů lásky a Paříž poznávací zájezd. Během svého pobytu nasajete atmosféru a navštívíte nejzajímavější místa, mezi která patří především gotická katedrála Notre Dame, Pařížská radnice nebo věhlasný Královský palác a Louvre. V dalších dnech se pak můžete projít po parcích ve Versailles jako za dob Ludívka XIV., navštívit Eiffelovu věž, oblíbená je také projížďka lodí po Seině. Krom slávy, která městu náleží skrze jeho památky, můžete Paříž ochutnávat i jinak. Kvalitní sýry a proslulá francouzská vína podávána v rodinných, útulných vinárnách vám dodají pocit, že se právě zastavil čas. Město je také vyhlášeným cílem milovníků módy, díky slavným butikům, kterých zde naleznete nespočet. Pobyt můžete zakončit douškem teplého nápoje v jedné z mnoha kaváren nad Seinou.

Řím, kolébka antické civilizace

Pokud se rozhodnete pro Řím poznávací zájezd, romantickou procházku mezi antické památky si dobře naplánujte, ať vše stihnete. Mezi hlavní lákadla patří Koloseum, slavná gladiátorská aréna, která se do dnešních dnů může pyšnit svou velkolepostí. Nezapomeňte ani na další antické památky Forum Romanum nebo Panthenon. Pokud se chcete podívat do Vatikánu, vyhraďte mu samostatně jeden celý den, krom náměstí sv. Petra vám jistě učaruje také bazilika sv. Petra a Sixtinská kaple zdobená slavnými malířskými mistry. Itálie je gastronomickým centrem Evropy, proto si zpříjemněte večer ve dvou posezením v některé z mnoha restaurací a ochutnejte slavné italské delikatesy.

Ničím neuděláte své drahé polovičce větší radost než dárkem plným zážitků na celý život. Vybírejte příkladně z široké nabídky brněnské cestovní kanceláře Redok, která je specialistou právě na poznávací zájezdy. Bon voyage!

Příspěvek byl publikován v rubrice Zájezdy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.