Skotsko: země plná jednorožců a whisky

Edinburg – Loch Ness – Glasgow – Kilt – Whisky. To je pouze začátek analýzy klíčových slov, které vám vyhledávač nabídne po zadání hesla “Skotsko”. Jedna ze čtyř zemí konstituční monarchie, kde převládá divoká příroda, úchvatné hory, bohatá historie, ale také bájné příšery s fenomenálním marketingem. To všechno je Skotsko. Vyrazte s naší cestovní kanceláří objevit krásy Skotska i vy. 

skotsko

Jednorožci a příšera na dně jezera

Asi jen málokdo neslyšel o mýtické skotské příšeře, s roztomilou přezdívkou Nessie, která se zabydlela na dně jezera Loch Ness. První zmínky o lochnesce pochází už z 6. století a v průběhu staletí proběhlo nespočet expedic, které měly existenci tohoto tvora vyvrátit (nebo potvrdit). Díky tomu se z Nessie stala oblíbená turistická atrakce, která se objevuje téměř na všech místních suvenýrech. Vydejte se s námi k jezeru Loch Ness a přesvědčte se o existenci Nessie na vlastní oči.

Za národní zvíře je ve Skotsku označován jednorožec. Na heraldických výjevech se toto zvíře objevovalo již od 17. století a 9. dubna slaví Skoti dokonce Národní den jednorožců.

Edinburg není jen hlavní město

Při návštěvě Skotska rozhodně nesmíte vynechat zastávku v hlavním městě. Název Edinburg je odvozen od stejnojmenného hradu, který byl vystaven v 7. století a dodnes je největší dominantou města. Centrum hlavního města je přímo našlapané historickými památkami, ve městě se koná celá řada kulturních událostí a pokud si nepotrpíte na oběd v restauraci, nezapomeňte si přibalit deku a vyrazit na piknik třeba do Holyrood parku.

„Whisky, to je moje gusto“

Asi jen málokterý nápoj je pro svou zemi tak typický, jako právě whisky pro Skotsko. Historici se domnívají, že whisky vznikla vlastně omylem, díky snaze zpracovat přebytky z obilí. Ročně se vyrábí nepřeberné množství druhů, a navíc má každá oblast své specifické postupy výroby, čímž získává whisky svou unikátní chuť. Není divu, že jsou ve Skotsku tak populární degustace. Vyrazte s námi na jednu takovou i vy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.