Kde načerpat energii do nového roku? Zajeďte si na zimní pobyt do lázní

Určitě se shodneme na tom, že konec roku bývá snad v každé rodině více než hektický. V zaměstnání je nutné dodělat resty a doma na vás čekal další nápor práce, a to příprava na svátky. Nyní jsou již Vánoce zdárně za námi. Pokud se cítíte unaveni a bez elánu, možná by to chtělo si vzít dovolenou a odjet někam, kde sílu naberete. Takovým místem bývají i lázně.

woman-936549_640

Lázeňství má u nás dlouhou tradici

Léčba termálními a minerálními prameny, vyvěrajícími ze země, je u nás velmi stará a její počátky sahají až do hluboké minulosti. Nejznámější lázně se nacházejí v západních Čechách, na prameny jsou bohaté i Čechy severní. Morava se nedá jen tak zahanbit, protože i zde najdete hned několik lázeňských míst. 

Jejich výhodou je hlavně to, že obvykle leží ve velmi hezké přírodě, takže kromě lázeňských procedur zde pozitivně na zdraví člověka působí také okolí a procházky v něm. Pak už jen stačí si vybrat oblast, kde byste se chtěli rekreovat, a vyrazit vstříc klidu a pohodě. Lázně vám je nepochybně nabídnou plnou měrou. 

Zimní pobyt v lázních

Do lázní se nejezdí pouze za hezkého a teplého počasí. Pěkně tu totiž bývá i v zimním čase, kdy příroda spí. Ale to vůbec nevadí, protože procházky v ní také působí uklidňujícím dojmem. Jestliže pocházíte z Čech, tak můžete vyzkoušet lázně Kynžvart v okrese Cheb. Nabídnou vám blahodárné klima, minerální prameny a ložiska slatiny ve svém okolí. Zimní pobyt v lázních vám poskytne prostor pro to, abyste zrekreovali své fyzické i duševní síly a mohli se opět s optimismem vrhnout do pracovního procesu.

Do lázní Lednice za jodobromovou vodou

Víte, že lázně Lednice mají k dispozici jodobromovou vodu, která patří k nejkvalitnějším svého druhu v Evropě? Ubytováni budete kousek od Lednicko-valtického areálu, který stojí za to, abyste si ho rozhodně celý prošli. Procházka na čerstvém vzduchu přispěje k vaší pohodě a prospěje i vašemu zdraví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.