Víte, co znamená označení boutique hotel?

zdroj: absolutumhotel.cz

zdroj: absolutumhotel.cz

Narazili jste při hledání letní dovolené na označení boutique hotel? Ještě jste se s podobným typem hotelu nesetkali a nevíte, zda by splnil vaše očekávání? Boutique hotelů v České republice postupně přibývá. Co se tedy pod tímto tajuplným označením skrývá?

O jaký typ hotelu se jedná?

První hotely typu boutique začaly vznikat v USA a Velké Británii. Pro svou oblibu se však brzy rozšířily i do ostatních zemí. Boutique hotel má být pravým opakem velkých neosobních hotelových komplexů. Důraz se klade na osobní přístup ke klientům a jejich potřebám. A velkou roli hraje také zařízení hotelu.

Veškerý nábytek je stylově i barevně sladěn. Při volbě doplňků je brán ohled na každý detail, aby celkový dojem z každé místnosti byl dokonalý. Již na první pohled je patrné, že zařízení interiérů navrhli odborníci na slovo vzatí.

Prvotřídní design

Boutique hotel může být moderní, ale velmi často bývají tyto hotely umístěny v historických budovách. Zrekonstruované historické domy a citlivě zařízený interiér laděný do příslušného stylu doslova oslní.

Každý pokoj je odlišný, zdroj: absolutumhotel.cz

Každý pokoj je odlišný, zdroj: absolutumhotel.cz

Oproti velkým uniformním hotelům najdete v boutique hotelu pouze několik málo pokojů nebo apartmánů. Pokoje jsou prostorné a zařízené stylově, ale zároveň útulně. Součástí bývá příjemná restaurace v objektu. Některé boutique hotely nabízí i další služby v podobě wellness studií atp.

Absolutum Boutique Hotel

K českým boutique hotelům se řadí například Absolutum Boutique Hotel Praha. Nově zrekonstruovaný pražský hotel se může pochlubit nejen špičkovou restaurací, ale nabídne svým hostům rovněž wellness studio a konferenční centrum.

Hotel nabízí dvoulůžkové pokoje ve dvou kategoriích a několik dvojpokojů. Dvoulůžkové pokoje jsou o velikosti 20 nebo 25 m². Pokoj je vybaven dvojlůžkem, pracovním stolem, telefonem, televizí, trezorem, minibarem a klimatizací. Samozřejmostí je připojení k internetu přes Wi-Fi. Ke každému pokoji náleží koupelna, ve vyšší kategorii dokonce designová koupelna. V koupelně vás mile překvapí podlahové vytápění, vysoušeč vlasů a kosmetika.

Stylová restaurace, zdroj: absolutumhotel.cz

Stylová restaurace, zdroj: absolutumhotel.cz

V kategorii Suite na vás čeká 35 m² obytné plochy. Ta zahrnuje obývací pokoj, ložnici s dvojlůžkem, terasu s výhledem na Prahu, mramorovou koupelnu s podlahovým vytápěním, pracovní stůl, minibar a opět nechybí ani klimatizace, televize a připojení k internetu.

Hotelová recepce funguje po 24 hodin denně. Ke službám hotelu patří:

  • přivolání taxi
  • zajištění vstupenek na kulturní i sportovní akce, na prohlídky s průvodcem
  • rezervace míst v restauraci
  • objednání květin
  • rezervace jízdenek
  • zajištění praní prádla
  • hlídání dětí

Pro konference a školení můžete využít velký konferenční sál s kapacitou 80 osob nebo dva menší salonky pro 30 lidí.

Restaurace

V hotelu se nachází restaurace v Praze 7. Fresh Restaurant Salut, která je otevřena od 11:30 do 23 hodin. Gastronomický zážitek z místních specialit ještě zesílí příjemné posezení u krbu ve stylově zařízeném prostoru. Restaurace má kapacitu 70 osob a je vhodná i k pořádání svateb a dalších oslav.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Komentáře nejsou povoleny.