Vydejte se objevovat krásy Slovinska. Co vás čeká?

Slovinsko je země, která je nám blízká nejen kulturou, ale také jazykem. Se Slovinci se během své dovolené v klidu domluvíte. Kam se vydat a co očekávat od dovolené v této krásné balkánské zemi? 

cestovní kanceláře v Brně

Nekonečná krása přírody vás uchvátí

Nejčastěji se do Slovinska míří pro to, abychom objevovali krásu Julských Alp. Jelikož země nabízí mnoho působivých krás, často se sahá po pomocné ruce známé cestovní kanceláře v Brně – Kudrna. Ta napomůže k sestavení ideálního itineráře.

Existuje mnoho treků, které vás dovedou například až na Triglav. Právě výstup na Triglav je nejvyšší hora Slovinska a Julských Alp. Se svou majestátní výškou 2864 metrů nad mořem se řadí mezi impozantní vrcholy starého kontinentu. Na vrchol se přitom můžete dostat několika způsoby – vede sem několik různě obtížných tras. Výstup většinou trvá dva dny. Z horských štítů se vám naskýtá nezapomenutelný výhled do okolní krajiny. 

Vyzkoušejte kaňoning

Ještě jste v životě nikdy nevyzkoušeli kaňoning? Tuto adrenalinovou zábavu si v okolí městečka Sušec můžete dopřát i v případě, že jste naprostí začátečníci. Půjčíte si neopren, boty a helmu, a můžete se vydat za dobrodružstvím v doprovodu zkušených instruktorů. Bude vás čekat spousta přírodních skluzavek s několika vodopády. Nejvyšší skok má něco přes čtyři metry, takže se rozhodně bude na co těšit. Jako třešnička na dortu vás bude čekat spuštění se z dvanáctimetrového vodopádu. Držte si klobouky, pojedeme z kopce!

Relaxujte a nabírejte síly

Samozřejmě ale nebudete jen klusat po horách, nebo si užívat přírodní aquapark. Také dny, kdy se vám chce jen tak být, si ve Slovinsku dokonale užijete. Místní gastronomie je vyhlášená. Stačí se jen projít v okolí vašeho ubytování a budete objevovat každodenní život místních lidí. Uspořádejte piknik na louce mezi vesnicemi a užívejte si nádherné pohledy na okolní přírodu. Alpského typu, ale přeci tak nějak milejší a bližší našemu slovanskému srdci. 

Slovinsko vás chytne za srdce. Jakmile tuto zemi poznáte, budete se chtít pravidelně vracet a objevovat nové a nové horské stezky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.