Výlet na motorce: Co si přibalit?

Moto kalhoty

Čeká vás výlet na motorce a rádi byste si zabalili věci tak, abyste byli připraveni pro případné malé opravy stroje? Podívejte se na to, co si přibalit. 

Základní výbava

Mezi základní potřeby, které na cestě oceníte, se samozřejmě řadí kvalitní oblečení. Moto kalhoty, přilba, bunda, boty, chrániče – to je základ, bez kterého byste motorku neměli ani startovat. Kromě toho bude potřeba si zkontrolovat expirační dobu motolékárničky. Ta totiž podle vyhlášky patří mezi povinnou výbavu každého motocyklisty. Jestli jedete do zahraničí, vždy si také přibalte věci, které považuje daná země, ale i země tranzitní, za povinnou výbavu. Často tak budete potřebovat i reflexní vestu. 

Základní opravy

Během cesty se vám může stát, že bude potřeba vyměnit některou z žárovek, nebo také pojistku. Pro tyto případy byste s sebou měli v kufru mít vždy alespoň jednu náhradní žárovku pro všechny typy, které na motorce máte. Pojistek se nebojte vzít i více z každého typu, který je v motorce použit. Ostatně, nezaberou mnoho místa. 

Abyste si byli schopni žárovku nebo pojistku vyměnit, budete k tomu potřebovat základní nářadí. Zde se bude skvěle hodit některý multifunkční nůž nebo multifunkční nářadí. Jeden nástroj vám tak pomůže s opravou celé řady součástí. 

Máte s sebou reflexní vestu a čelovku? I tyto potřeby mohou mít na výletě hodnotu zlata. 

Jedeme dál

Na cestě vás může potkat drobný defekt. Abyste nemuseli čekat na to, až vás někdo vyzvedne, můžete si pomoct sami. V kufru je dobré vozit sprej nebo set na opravu pneumatiky. Dojedete do nejbližšího servisu, kde už se postarají o výměnu. 

V cestě vás nezastaví ani větší spotřeba oleje. Ten si na delší trasy pro jistotu vezměte s sebou. Hodí se i sprej na mazání řetězu, s tím to ale raději nepřehánějte. Sprej použijete zejména při delších expedicích. Samozřejmě pokud jedete na více dnů, nikdy si nezapomeňte léky, které běžně užíváte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.