Vysoké Tatry – jedno z největších lákadel Slovenska

Vysoké Tatry jsou bezesporu jedním z nejoblíbenějších turistických cílů, kam se sjíždí lidé z celé Evropy. Na své si zde přijdou nejen milovníci turistiky či zimních sportů, ale také ti, kteří se rádi oddávají wellness procedurám a relaxují. Pohoří, ležící na Slovensku i v Polsku, je tak velkým lákadlem pro všechny věkové kategorie.

Nejvyšším bodem Vysokých Tater je Gerlachovský štít, který se tyčí do výšky 2654,6 metrů nad mořem. Jejich celková rozloha je na 340 km2, přičemž délka se odhaduje k 26 km a šířka k 17 km. Nejen rozměry však toto pohoří udivuje. Za zmínku stojí mimo vysokých štítů i malebná příroda, nádherná plesa a úchvatné scenérie. Těch se nemusí vzdát ani méně zdatní turisté nebo mohou navštívit blízký termální Aquapark v Popradu.

Lanovka vedoucí na Lomnický štít – pohodlně až k vrcholkům

Lanovka na Lomnický štít je vyhledávaným lákadlem. Překonává převýšení 1727 m během několika málo minut. Díky ní si mohou výstup na druhý nejvyšší vrchol Tater vychutnat i méně zkušení turisti či lidé s pohybovým omezením. Nahoře si mohou zájemci prohlédnout malou botanickou zahradu nebo se posilnit v kavárně či restauraci. Nachází se zde také meteorologická stanice. Jízdenky je možné si dopředu rezervovat nebo zakoupit. Cena jízdenky pro 1 osobu se pohybuje kolem 700Kč.

Pokud hledáte turistického průvodce po Vysokých Tatrách,
na trhu jsou různé knihy.

Malé horské městečko Starý Smokovec učaruje i vám

U Slavkovského štítu pak leží jedna z nejstarších slovenských turistických vesnic – Starý Smokovec. Ve známost vešlo toto malé městečko především díky minerálním pramenům. Nedaleko se nachází i Nový Smokovec, což je osada mimo jiného významná i pro archeology díky četným nalezištím. Obě městečka jsou i horskými středisky a je zde k dispozici nejvíce ubytování.

Starý Smokovec - zdroj: redakce

Štrbské pleso – slovenský Špindlerův mlýn

Už výše bylo zmíněno, že jezera patří k tomu nejlepšímu, co Vysoké Tatry z přírody nabízí. Nejznámější a nejnavštěvovanější je Štrbské pleso, které vzniklo táním ledovce a leží ve výšce 1350 metrů nad mořem.  Stejnojmenná osada je proto významným turistickým cílem, nachází se na jižní straně pohoří, jeho rozloha je téměř 20 ha, stejné hodnoty dosahuje i hloubka.

Pohled na Štrbské pleso - zdroj: redakce

Právě na Štrbském plese probíhá v posledních letech čilý stavební ruch a rapidně se zvyšují ubytovací kapacity. Hledejte ubytování Tatry.

Každý by měl alespoň jednou za život navštívit Vysoké Tatry

Vysoké Tatry každoročně navštíví množství turistů z celého světa, svou podmanivou krásou si už získaly srdce spousty lidí, kteří neváhají a pravidelně se sem vrací (oblíbené jsou horské túry). Rozloha tohoto pohoří totiž umožňuje objevovat stále nová krásná místa, co stojí za to poznat.

Tip: Na českých slevových serverech jsou Vysoké Tatry poměrně často v nabídce za lákavé ceny. Můžete tak bydlet třeba v hotelu na Štrbském plese za cenu penzionu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Vysoké Tatry – jedno z největších lákadel Slovenska

  1. Adela napsal:

    Vysoké Tatry miluji !!! :)

Komentáře nejsou povoleny.