Cestování s notebookem: vybíráme brašnu správné velikosti

zdroj: shutterstock

Pokud často trávíte pracovní dobu na služebních cestách, nebo jen bez svého notebooku nevykročíte z domu, bez kvalitní brašny na notebook se neobejdete. Jak ji však správně vybrat, aby váš přístroj cestování ve zdraví přežil?

Kupovat tašku na počítač není zas tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvláště pokud nejste počítačový guru a brašnu vnímáte spíše jako módní doplněk. I proto se často stává, že notebooky nakonec končí v nepraktických taškách, které sice skvěle vypadají, ale přístroj správně neochrání.

Tip: Pokud často cestujete doporučujeme volit vhodný notebook menších rozměrů a hmotnosti. Mezi nejvíce doporučované patří ultrabooky o úhlopříčcce 13,3″ a hmotnosti ~1,3kg s cenou kolem 20 tisíc.

Cestování je totiž pro notebook – stejně jako pro vás – namáhavá záležitost. Během přenášení je vystaven nárazům i většímu tlaku. A právě správně zvolená brašna na notebook zabrání poškození včetně odření.

Ani moc malá…

Základem však je správná volba velikosti. Při výběru se nedejte zlákat povedeným designem, ale v první řadě se řiďte podle úhlopříčky svého notebooku. Pokud zvolíte příliš malou brašnu, rohy a hrany notebooku můžou být příliš odírány, nemluvě o nechtěném poškrábání o zip či o jiné části, ke kterému dojde při přitahování notebooku z tašky. Je zřejmě zbytečné poukazovat na to, že do velmi malé brašny se přístroj ani nevejde. Ideální je, pokud si brašnu můžete vyzkoušet již před koupí.

…ani moc velká

Stejným problémem je však příliš velká taška. V ní notebook nenalezne potřebnou oporu, při rychlejším pohybu se sám v brašně pohybuje a hrozí nechtěné ulomení plastových součástek či tvrdé nárazy, které mohou notebook poškodit i zevnitř. Navíc se zbytečně budete nosit s příliš velkým zavazadlem.

zdroj: shutterstock

Pozor na kufry!

Tím nejhorším, co však můžete při cestování svému notebooku udělat, je převážet ho v kufru mezi oblečením. Nejenže jej tak vystavíte nešetrnému zacházení zvláště na letišti, ale navíc riskujete nechávat drahocenný přístroj v kufru bez dozoru – při cestování letadlem či autobusem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.