10 nejlepších pláží v Chorvatsku

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Jadranské pobřeží je pro svou blízkost i nádhernou přírodu stále nejčastějším cílem českých turistů. Chorvatsko a řada jeho ostrůvků nabízí různorodé pláže, které uspokojí i ty nejnáročnější. Která z chorvatských pláží bude vyhovovat zrovna vašim potřebám? Možná vám napoví seznam deseti nejlepších pláží Chorvatska.

1. Pláž Spiaza na ostrově Susak

Malinký ostrůvek Susak se nachází ve Střední Dalmácii. Jedná se o písečný ostrov, který nabízí klidné písečné pláže bez davů turistů, největší místní pláží je pláž Spiaza, která vybízí nejen ke klidnému koupání, ale najdete zde i ideální podmínky pro jachting a potápění.

2. Královská pláž u Ninu

Královská pláž u města Nin nedaleko Zadaru je pro Jadranské pobřeží nepříliš typická, jedná se o dlouhou písečnou pláž s velmi pozvolným vstupem do moře. Pro tuto vlastnost si ji oblíbily především rodiny s malými dětmi. Jelikož je tato obec malá, ubytování v této lokalitě bývá v nejžádanější termíny dlouho dopředu vyprodávána, proto doporučujeme rezervovat dovolenou co nejdříve. Navíc díky tomu, že se pláž nachází v zálivu, je zde méně větrno a teplota vody je o 2-3°C vyšší než na plážích u otevřeného moře.

3. Pláž Bačvice

Bačvice je nejoblíbenější pláží ve Splitu. Jedná se o písčitou pláž kombinovanou s vydlážděnými částmi, které umožňují přístup i zdravotně postiženým. Pláž je hlídána plavčíkem a naleznete zde kromě koupání i množství dalšího vyžití – bary, restaurace, půjčovny šlapadel, vodních skútrů, hřiště na volejbal a nechybí zde ani tradiční hra picigin.

Bačvice nedaleko Splitu, zdroj: wikipedia.org

Bačvice nedaleko Splitu, zdroj: wikipedia.org

4. Pláž Lovrečina na ostrově Brač

Na ostrově Brač naleznete pláž Lovrečina, která je pokryta velmi jemným pískem a pro rodiny s dětmi je zde ideální pomalý vstup do moře. Nespornou výhodou pláže je okraj lemovaný vzrostlými borovicemi, které nabízí místa ve stínu. V blízkosti pláže se nachází velké parkoviště a lze se na ni dostat i autobusem. Mezi místní atrakce pro děti patří oslíci, dospělí si zde mohou užít příjemnou masáž.

Léto je ideální čas pro seznámení, využijte speciální seznamku pro singles

5. Uvala Dubovica na ostrově Hvar

Na jižním pobřeží ostrova Hvar se nachází zátoka Dubovica (Uvala Dubovica). Zátoka je malebným místem mezi kopci a nachází se zde turisty velmi oblíbená oblázková pláž vhodná ke koupání, ale v sezóně se zde provozuje také jachting a jízda na motorových člunech.

6. Pláž Grebišće na ostrově Hvar

Jedna z nekrásnějších pláží ostrovu Hvar je Grebišće. Jedná se o písečnou pláž obklopenou borovým hájem, který skýtá příjemný stín. Velmi pozvolný vstup do moře opět ocení rodiny s malými dětmi. Na pláži lze zapůjčit lehátka a slunečníky, vodní šlapadla a mezi koupáním se zde můžete věnovat i volejbalu a dalším sportům.

7. Pláž Zlatni rat na ostrově Brač

Pláž Zlatý roh (Zlatni rat) se nachází na výběžku pevniny do moře a tvoří jakýsi trojúhelníkový roh. Jedná se malebnou oblázkovou pláž se strmým vstupem do moře, která snad patří k nejznámějším plážím Chorvatska. Poblíž pláže se nachází placené parkoviště.

Zlatý roh - nejznámější pláž v Chorvatsku, zdroj: wikipedia.org

Zlatý roh – nejznámější pláž v Chorvatsku, zdroj: wikipedia.org

8. Pláž Proizd

Pláž Proizd se nachází na stejnojmenném ostrově poblíž ostrova Korčula. Skalnaté pobřeží nabízí oblázkovou pláž na soukromém místě, kam se lze dostat hromadnou dopravou či vlastní lodí. Pláž je nudistická a nenaleznete zde žádné půjčovny. Ovšem hlad zde můžete  zahnat v místní restauraci.

9. Pláž Šunj na ostrově Lopud

Ostrov Lopud patří do Jihodalmatské skupiny ostrovů a nachází se severozápadně od Dubrovníka. V zátoce Šunj se nachází stejnojmenná oblíbená písečná pláž s velmi pozvolným vstupem do moře. Věnovat se zde můžete plážovým sportům – volejbal, picigin.

10. Pláž Kupari

Pláž Kupari se nachází na pobřeží zátoky Zupa Bay blízko Dubrovníku. Pláž je písečná, část zátoky lemuje borový les, který skýtá stín. Turisté nenároční na ubytování ocení kemp ve stínu stromů s možností stravování v přilehlé restauraci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.