Benátky a zajímavá místa

Italské Benátky nejsou jen pro romantiky, ač je jim tento přívlastek připisován. Toto severoitalské město skrývá mnoho zajímavých míst. Na co v Benátkách nezapomenout?

Rada: Do Benátek nemusíte jezdit pouze v létě (jak se dostat do Benátek jsme vám sepsali v samostatném článku). Zkuste vyrazit na jaře nebo na podzim. Vyhnete se mačkanicím v ulicích. Pokud máte rádi umění: v Benátkách je každoročně pořádáno La Biennale di Venezia – přehlídka moderního umění umělců z celého světa. Atraktivním termínem pro návštěvu Benátek je období konání tradičního benátského karnevalu.

Benátské originální čtvrti

Benátky v sobě skrývají romantiku, mystiku, bujarý noční život i klasické umění, a proto se je vyplatí důkladně prozkoumat. Benátky jsou rozděleny na šest čtvrtí. Platí, co čtvrť to originál. Určitě vás překvapí čtvrť Cannaregio, kde se nachází židovské ghetto a s ním i tajemná atmosféra. Narazíte zde také na benátské mrakodrapy. Ve čtvrti Dorsoduro například naleznete galerii Academia, která rozhodně stojí za návštěvu a své si zde najdou všichni. Pokud si chcete užít noční život, vyrazte do čtvrti San Polo. Bar si stačí jen vybrat.

Benátky mají aktivní parky

Prohlídku města můžete zakončit v parku. Pohodlnou procházkou po pobřeží dojděte až do parku Parco delle Rimembranze. Najdete tu několik odpočinkových hospůdek a pokud budete mít chuť, můžete si zde zasportovat. Přímo v parku jsou posilovací stroje. Odměnou vám bude nádherný výhled.

Rada: Nespoléhejte na to, že si Benátky prohlédnete za jeden den. Pokud je chcete skutečně prozkoumat, vyčleňte si nejméně tři dny.


View Larger Map

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.