Italské Benátky nemusí být drahé

O romantice italského města Benátky slyšel snad každý, tu jim jednoduše nelze odepřít. Pokud se chystáte prozkoumat krásy tohoto města a chcete zároveň ušetřit, je tu pár rad.

Benátky letecky za pusinku

Benátky, které v mapě naleznete pod jejich italským názvem Venezia, leží v severní části Jadranského moře. Autobusem trvá cesta z ČR zhruba 10 hodin, autem o něco méně, ale nejlepší a kupodivu nejlevnější (pokud provedete rezervaci včas) je cesta letadlem. Výhodné letenky nabízí společnost Wizzair. Pokud si cestu zarezervujete včas, může se cena zpáteční letenky pohybovat i okolo 600Kč. Cesta do Benátek letadlem trvá hodinku a půl.

Rada 1: Letenky do Benátek rezervujte s dostatečným předstihem (minimálně tři měsíce dopředu). Cena bude mnohem nižší.

Benátky – ubytování a doprava

V první řadě se v Benátkách musíte spolehnout na vlastní nohy. Benátské ulice jsou totiž plné vodních kanálů a některé uličky jsou zde velmi úzké. Rozhodně nepočítejte s tím, že se zde budete projíždět na kole, jednoduše to nejde. Využít můžete pouze vodní autobus, vodní taxi nebo drahé gondoly.

Rada 2: Pokud se chystáte do Benátek, najděte si ubytování co nejblíže centru. Hotelů a levných hostelů je tu dostatek i za dobrou cenu. Za noc v hostelu se snídaní zaplatíte zhruba 20 euro. Zkuste hledat v okolí nejznámějšího benátského mostu Rialto (odtud je to všude kousek).

Pořiďte si podrobnou mapu

Benátské ulice připomínají labyrint, velmi lehce zde zabloudíte. Proto se vyplatí pořídit si kvalitní a podrobnou mapu.

Rada 3: Mapu Benátek si kupte na místě. Seženete ji téměř všude a její cena se pohybuje od 3 euro. Když si koupíte mapu přímo v Benátkách, máte jistotu, že názvy ulic jsou správné. Některé mapy prodávané v ČR totiž obsahují chyby.


View Larger Map

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Italské Benátky nemusí být drahé

 1. Lucie Kolečková napsal:

  Benátky jsou neuvěřitelně krásná destinace, ráda se tam vracím s přítelem ;-)

 2. Suny napsal:

  Jo jo benátky jsou super :D

 3. Megi napsal:

  Do Benátek jedu na dovolenou už se moc těším!!!

 4. Petr napsal:

  Je pravda, že pokud člověk využije nějakách slev jako třeba na tomto portále (doporučuju si přečíst i zajímavý článek), tak dokáže ty náklady hodně stlačit dolů a užít si Benátky se vším všudy. Já třeba moc nejsem na nějaké luxusní ubytování a raději ty peníze uvalím za výlety, návštěvy míst, jídlo apod.:)

Komentáře nejsou povoleny.