Kam vyrazit v létě

Léto se blíží a spousta lidí se rozhoduje, kam vyrazit na dovolenou. Nejlákavější jsou však dovolené, které mají ve svém repertoáru písečné pláže s křišťálově čistým mořem. Podíváme se tedy na nejhezčí pláže, které se v Evropě rozprostírají. Možná je ještě jako čeští turisté neznáte, ale měli byste na ně zaručeně zavítat, pokud hledáte dovolenou se vším všudy.

Nejhezčí pláže v Evropě

Říká Vám něco poloostrov Quiberon? Ne? Pak přicházíte o hodně, protože se zde nachází pláž Conguel ze žlutého písku, která lemuje hornatý výběžek. Z jedné strany je pláž omývána Atlantikem, ale z druhé strany se návštěvníkům nabízí pohled na klidný záliv. Na jednom místě si můžete tedy vybrat jak otevřené moře, tak klidný záliv. Nechcete podstoupit návštěvu moře, protože se Vám nelíbí jeho slanost a občasná lepkavost? Vydejte se k jezeru Lac de Mondély v Pyrenejích. Zaujme Vás jeho průzračná voda a klidná hladina, která se začne čeřit jen tehdy, jakmile do ní vstoupíte. Ale největší pozoruhodností této oblasti jsou pláže, které splňují standard přímořských pláží. Opalujte se, přeplavte jezero z jedné strany na druhou či jej obeplavte dokola.

Jak se to říká? Co je malé, to je milé. Stejně to platí i o malé pláži v pískovcem dlážděném městu Collioure. Krásná pláž se, která během srpna bývá hojně zaplněna Francouzi, a proto se sem vydejte zejména v červenci či září. Navštívit můžete v létě také Costa Verde, prostorná pláž nabízející dostatek místa jak pro surfaře, tak i rodiny s dětmi. Na své si však přijdou i samotáři. Španělské městečko, které se u pláže nachází, je centrem mořské kuchyně Španělska.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.