Beskydy – ideální destinace pro dovolenou kdykoliv v roce

Dovolená Beskydy je skvělou volbou v případě, že si chcete užít čerstvý vzduch, projít si pěšky zajímavá místa či naučné stezky, projet na kole upravené cyklostezky či se jen tak s kočárkem a malými dětmi vydat za dobrodružstvím. Pohoří Beskyd tvoří celkem 32 vrcholů, jež se tyčí na české straně s přesahem k polským sousedům. Kromě samotných hor a zdolávání úctyhodných metrů si můžete dovolenou propojit s vodními radovánkami, zimním běžkováním i impozantními výstavami.

Dovolená v Beskydech

Kde se ubytovat?

Dovolená v Beskydech vám umožňuje ubytovat se například ve Frýdku-Místku, kde jsou zajímavé a moderní hotely i cenově dostupné penziony s výbornou kuchyní. Rozhodnete-li se pro ubytování ve Frýdku-Místku, získáte výbornou polohu pro plánování výletů. Dostanete se do centra dění a během pár minut se jednoduše přesunete k aquaparku Olešná, jenž spojuje venkovní brouzdaliště a bazény s vnitřním krytým prostorem. Dovolená ve Frýdku-Místku sice může na první pohled působit všedně, opak je ale pravdou. Na své si totiž přijdou milovníci kol i vodních sportů.

Nedaleko Frýdku-Místku leží hned dvě vodní díla, přehrada Žermanice a Těrlicko, kde nechybí vodní lyžování, pronájem paddleboardů či lodiček a šlapadel. Kdo si chce dopřát něco výjimečného, může vyrazit i do zdejších wellness center s možností venkovního koupání. Upravené cyklostezky vám zase nabídnou pohled do tajů okolní přírody a z Frýdku-Místku vás přenesou až do industriálního centra samotné Ostravy. Ubytování v regionu Valašsko je možné i na dalších místech, třeba v oblasti Valašska či Kopřivnici a Příboru. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv město v těsné blízkosti Beskyd, čeká vás spousta možností, jak trávit volný čas. Beskydy nabízejí Stezku Valašku, historické muzeum v Kopřivnici či rozhlednu Velký Javorník, odkud je vidět až k polským sousedům.

Komfortní rezervace online

Díky přehledné stránce s ubytováním vám neunikne žádný volný pokoj. Ubytování v Beskydech patří mezi oblíbené cíle českých i zahraničních turistů. Například ubytování Ivánek Beskydy Frýdek-Místek představuje pohodové místo pro pobyt i početnější skupiny. Při cestách po Česku rezervujte ubytování na Hotel.cz, kde najdete i přehled nejlépe hodnocených ubytovacích zařízení všech cenových skupin včetně reálných fotografií. Ve Frýdku-Místku zkuste například Penzion Glogar za doslova lidové ceny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.