Beskydy: Města, která stojí za navštívení

zdroj: redakce

Rázovitou krajinu zdobí nespočet kulturních památek, právě tady zažijete moravské tradice a zvyky na vlastní kůži. Vydejte se do Beskyd a zažijte nespočet  nezapomenutelných zážitků. Právě pro atraktivitu Beskyd a skvělých variant k výletu si je turisté velmi oblíbili. Která města tedy doporučujeme navštívit?

Rožnov pod Radhoštem

Město se rozkládá na dohled od významné hory Radhošť, kde působili významní věrozvěstové Cyril a Metoděj. Rožnov pod Radhoštěm, je centrem vášnivých cestovatelů a objevovatelů kulturních a přírodních památek, jenž je znám především populárním Valašským muzeem v přírodě, které je nejstarší svého druhu v celé střední Evropě. Návštěvníci budou mít pocit, jakoby cestovali v čase, který je pro nás dnes již velkou neznámou. Budete moci shlédnout typická česká řemesla a ochutnat opravdové valašské frgály. Prohlídka tehdejších domů působí velkolepě a dodá na autentičnosti vašeho výletu do minulosti.

Tip: Kousek od Rožnova směrem na Frenštát se nachází také známá vesnice Čeladná s golfovým resortem, kde se můžete ubytovat v Hotelu U Holubů.

Po náročném dni doporučujeme návštěvu pivních lázní, které budou bavit především mužské osazenstvo. Historie rožnovského piva se datuje již od 18. století a v současné době jsou nabízeny pivní koupele a zábaly. Můžete také ochutnat novinku – pivo Rothschild, třináctistupňový kvasnicový ležák, který bude představen 20. července 2012.

Hukvaldy

Jsou proslavené především díku vlivu Leoše Janáčka. Stejnojmenný hrad je pokládán za největší a nejrozsáhlejší na Moravě. Pravidelně se zde konají rozličné akce – pálení čarodějnic, dobývaní hradu, šermířské klání, Janáčkovy Hukvaldy a Ondřejova pouť.

Pustevny

Pustevny patří mezi hojně navštěvované středisko nejen pro zimní, ale i letní sezónu. Právě tady se křižují významné stezky, jenž vedou i na samotnou horu Radhošť. Příjemná procházka okolní přírodou vede také k soše Radegasta, což byl původně bůh sklizně a úrody. Za zmínku určitě stojí malebné a pohádkové stavby, o které se zasloužil významný architekt Jurkovič.

Občerstvení Pustevny, zdroj: redakce

Štramberk

Hlavním poznávacím znamením města je hrad Štramberk s proslavenou gotickou věží, jež je nazývána Trúba. Zavítejte také do prehistorické jeskyně s názvem Šipka a po té se s chutí zakousněte do místní pochoutky – štramberské uši.

Kopřivnice

Pánové by zcela určitě neměli vynechat návštěvu města Kopřivnice a to z jediného důvodu. Právě tady sídlí automobilka Tatra, kde je možnost navštívit i její technické muzeum.

Frýdek – Místek

Je dalším městem, jenž určitě stojí za vidění. V letních měsících se můžete zchladit ve vodní nádrži Olešné nebo v moderním aquaparku. Pro nadšence do historie a umění doporučujeme návštěvu cenného náměstí a zámku.

Samozřejmě zajímavých oblastí v Beskydech je více, avšak tyto patří k turisticky nejvíce navštěvovaným. Ať již se rozhodnete strávit wellness pobyt v Beskydech nebo jen prodloužený víkend, určitě se nudit nebudete.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Beskydy: Města, která stojí za navštívení

  1. Bára napsal:

    Beskydy mám ráda hlavně Rožnov je pěkný, jezdím tam každý rok.

  2. Martina napsal:

    Sice to nejsou města, ale určitě bych doplnil také rekreační oblasti Bílá a Olešná, kterou jsou pěkně popsány v tomto článku. Jinak Beskydy jsou krásné místo a takový Rožnov jsem si podobně jako Bára zamilovala.

Komentáře nejsou povoleny.