Navštivte zemi Tisíce a jedné noci, navštivte tureckou Alanyi

zdroj: shutterstock.com

Pokud jste si zamilovali Turecko, neváhejte a vydejte se do nejznámějšího tureckého letoviska, kterým dozajista je právě Alanya. Zarezervujte si zájezd a vycestujte do pohádkové Alanye, která vám zajistí krásnou dovolenou.

Zlatavé pláže lemuje průzračné Středozemní moře, hory čnící až do nebe a nespočet možností k výletům, tohle vše a ještě více je Alanya. Kterou věnoval Marcus Aurelius krásné Kleopatře.

Kde Alanya leží?

Alanya se rozprostírá v oblasti zvané Turecké riviéra. Populární letovisko vzniklo z původní rybářské osady, což by dnes málokdo tipoval. Prostřednictvím cestovního ruchu a značného zájmu turistů se Alanya stala význačným střediskem pro dovolenou a odpočinek.

Alanya disponuje pestrou škálou vysoce moderních apartmánů, hotelových komplexů se špičkovým vybavením. Také vás překvapí poměrně příznivé ceny na zdejších trzích a v obchodech. Alanya je město plné zábavy, společenského ruchu, pohodových lidí a palmových promenád. Ti, kteří se vydají právě sem, často nezůstanou pouze u jedné návštěvy. Obzvlášť pokud narazí na výhodný zájezd last minute do Alánye.

Vyberte si ze dvou pláží

Vybrat si můžete také hned ze dvou pláží, jenž od sebe dělí kopcovitá stráň s hradem. Po celý den jsou vyhřívány slunečními paprsky díky orientaci na jih. Kleopatřina pláž je sice menší, ale za to budou vaše chodidla hýčkány jemným pískem, který nechal přivést sám Marcus Aureliu pro svoji milenku. Ta druhá je o mnoho delší a tu a tam tady můžete zpozorovat velké vlny.

Rozličné přírodní a kulturní památky

Hlavním poznávacím znamením je pevnost Kale, která se majestátně tyčí na vysoké skále a zhlíží přímo do moře. Dodnes můžete obdivovat její 6 km opevnění se 140 strážními věží. Také si nenechejte ujít plavbu lodí za jeskyněmi. Bude na vás čekat Jeskyně milenců, jeskyně Kizlar, Dim a všemi barvy hrající fosforová jeskyně.

Více zájezdů do Alanye naleznete zde www.travelportal.cz/zajezdy/turecko/

Příspěvek byl publikován v rubrice Zájezdy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.