Chcete strávit Silvestr na horách? Poradíme, kde mají ještě volno

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Nechcete strávit Silvestra pasivně u televize? Vyrazte s rodinou nebo partou přátel na hory. Oslavy příchodu nového roku můžete spojit s příjemnou dovolenou. Na horách si užijete lyžování, procházek nebo relaxaci ve wellness centru.

Vysoké Tatry

Pokud si chcete vychutnat pobyt na horách, vyrazte do Vysokých Tater. Vysoké Tatry vás nezklamou. V mnohém se vyrovnají vyhlášeným alpským střediskům a zaručeny jsou i výborné podmínky pro lyžování.

Zdá se vám, že myslet na zimu sotva na počátku podzimu je předčasné? Silvestr na horách je natolik oblíbený, že je třeba zarezervovat si ubytování s dostatečným předstihem. Již nyní jsou kapacity většiny ubytovacích zařízení pro období přelomu roku naplněny.

Štrbské pleso, které v zimě zamrzá, zdroj: wikipedia.org

Štrbské pleso, které v zimě zamrzá, zdroj: wikipedia.org

Jaké zážitky vám zimní Tatry připraví?

Hlavním zdrojem zábavy bude jistě lyžování. Ve Vysokých Tatrách patří k nejvyhlášenějším tři lyžařská střediska:

  1. Štrbské pleso – jedná se o relativně malé středisko, které ale láká návštěvníky krásou okolní přírody. Lyžařům nabízí 7 km sjezdovek, které jsou sjízdné po pět měsíců v roce díky umělému zasněžování. Sjezdovky jsou zde převážně středně obtížné červené. Rodiny s dětmi zde ale naleznou i sjezdovky modré. Běžkaři si mohou vybrat z pěti běžeckých tras o délce 32 km. Snowboard a freeride lze provozovat v horní části střediska a adrenalinový zážitek si můžete dopřát také při skoku na lyžích či snowboardu.
  2. Tatranská Lomnica – v Tatranské Lomnici si přijdou na své pokročilí sjezdaři, naleznou zde totiž i černou sjezdovku. Zalyžují si tu však i méně odvážní lyžaři, pro které je zde k dispozici modrá i červená sjezdovka. U Skalnatého plesa se potom nalézá freeridová zóna. V ráji sjezdařů však zcela chybí běžecké tratě.
  3. Starý Smokovec / Hrebienok – lyžování ve Starém Smokovci si zase vychutnají běžkaři a méně nároční sjezdaři. Na běžkaře tu čekají tři malebné tratě o délce 5-15 km s převýšením 52-135 m. Pro sjezdaře se tu nachází dvě modré a jedna červeno-černá sjezdovka.

Chcete zažít nezapomenutelný zážitek?

Zima však nepřeje pouze lyžování. Svůj pobyt na horách si můžete zpestřit například výstupem na Gerlachovský štít, nejvyšší vrchol Vysokých Tater. Výstup na něj je sice v zimě náročnější, ale za dobrých podmínek možný.

Horští vůdci pečlivě sledují stav sněhu i aktuální počasí a dokáží určit, kdy je možné výstup uskutečnit. Vynaložená námaha bude odměněna sněhovou pohádkou, kterou výhled na zasněžené Tatry bezesporu je.

Nejvyšší hora Slovenska - Gerlachovský štít 2654 m n.m.

Nejvyšší hora Slovenska – Gerlachovský štít 2654 m n.m., zdroj: wikipedia.org

Relaxace v termálních bazénech

Za příjemnou relaxací můžete vyrazit do nedalekého Popradu. Aquacity Poprad nabízí svým návštěvníkům:

  • krytý plavecký bazén
  • tři venkovní termální bazény, díky termální léčivým pramenům vyhřáté i v zimním období
  • dva kryté relaxační bazény
  • dva exkluzivní kryté termální bazény
  • sauny, inhalace, vířivky, sněžný ráj, …
  • relaxační komplex ve stylu římských lázní

Můžete si zde odpočinout od hledání partnera pro život

Hotel Sliezsky dom

Příjemné ubytování nabízí hotel Sliezsky dom. Jedná se nejvýše položený hotel na Slovensku (1670 m. n. m.). Je oblíbeným východiskem pro nádherné vycházky i pro náročný výstup na Gerlachovský štít.

Hotel Sliezsky dom 1670 m n. m., zdroj: sliezskydom.sk

Hotel Sliezsky dom 1670 m n. m., zdroj: sliezskydom.sk

Hotel nabízí ubytování ve 43 moderních hotelových pokojích a méně nároční hosté mohou využít ubytování v jednom turistickém pokoji.

Hotel je zasazen do nádherné přírody, kouzelným okolím se můžete kochat nejen při procházkách, ale také pohledem z okna například na Velické plesoOdpočinout po náročném dni si můžete přímo v hotelovém wellness centru. Užít si zde můžete příjemných masáží, saunu či vířivku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.