Prodloužený víkend v Českých Budějovicích

zdroj: hotel-zvon.cz

zdroj: hotel-zvon.cz

Je vám líto, že již končí letní období plné výletů a dovolených? I na podzim můžete podnikat mnoho zajímavých výletů nebo vyrazit na víkendový pobyt. Stačí zvolit destinaci, kde naleznete dostatek příležitostí k zábavě i za nepříznivého počasí. V takovém případě jsou dobrou volbou větší města. Výtečně si lze užít například prodloužený víkend v Českých Budějovicích.

Královské město České Budějovice

Jihočeská metropole byla založena již ve 13. století Přemyslem Otakarem II. Jeho dlouhá historie slibuje město plné historických památek. Historické centrum má turistům opravdu co nabídnout. Hlavní atrakcí je náměstí Přemysla Otakara II., které svou rozlohou 1 ha je největším náměstím v ČR a řadí se také k největším náměstím v celé Evropě. Ve středu náměstí stojí barokní Samsonova kašna a naleznete zde také legendární bludný kámen. Celé náměstí lemují měšťanské domy převážně z období baroka s kouzelnými podloubími.

Tip: Využijte Hotel České Budějovice pro ubytování na prodloužený víkend

Náměstí vévodí Černá věž, kterou můžete zdolat a z jejího ochozu se rozhlédnout po širém okolí. Historické centrum je lemováno hradbami, které doplňují další zajímavé věže a brány, například Solná brána, Rabeštejnská věž nebo Železná panna. Okolo historického centra a hradeb se rozprostírají krásné vzrostlé parky a sady. V nich naleznete příležitost k odpočinkovým procházkám. Najdete tu ale také Jihočeské muzeum nebo planetárium, které leží přímo na soutoku Vltavy a Malše.

Kam za nepříznivého počasí?

Za nepříznivého počasí můžete navštívit Jihočeské muzeum nebo Muzeum koněspřežky. Právě z Českých Budějovic vedla první koněspřežná trať v celé Evropě. Dále zde najdete Jihočeské motocyklové muzeum nebo Galerii současného umění.

Budějovický Budvar nabízí prohlídky, zdroj: wikipedia.org

Budějovický Budvar nabízí prohlídky, zdroj: wikipedia.org

Pánskou část vaší výpravy naopak potěší prohlídka místního pivovaru. Budějovický Budvar vám nabídne nejen příběh o historii budějovického piva. Exkurze v pivovaru je rozšířena také o velkoplošnou projekci o výrobě piva ve varné pánvi a na závěr nesmí chybět ani ochutnávka světlého ležáku.

Pokud byste chtěli kulturní zážitky prostřídat s radostí z pohybu, můžete navštívit místní bazén. Nebo se vydejte do Hopsária, největšího zastřešeného zábavního parku v jižních Čechách. Vaše děti i vy se můžete vyřádit na prolézačkách, obřích trampolínách a dalších atrakcích.

Grandhotel Zvon

Dokonalé ubytování v Českých Budějovicích nabízí Grandhotel Zvon. Butikový hotel se nachází samotném centru města na náměstí Přemysla Otakara II. Díky lukrativnímu umístění hotelu si můžete po večeři užít romantické procházky historickým centrem města za soumraku.

Hotel nabízí standardní pokoje, ale také exkluzivně zařízené pokoje, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Hotel se nespecializuje jen na romantické pobyty párů. Myslí také na rodiny s dětmi. Ty mohou obývat tzv. Family suite – apartmá s manželskou postelí a rozkládacím gaučem pro dvě děti.

Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, TV a minibar, bezplatná wi-fi a dostatek parkovacích míst v nadzemní garáži hotelu.

Návštěva hotelové restaurace v Českých Budějovicích zařízené v historickém stylu se stává dokonalým zážitkem. Kvalitu zde připravených pokrmů umocňuje dodávka masa z vlastní nedaleké biofarmy. Po večeři potom můžete posedět u lahodného vína z místní kvalitní vinotéky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.