Chcete vidět co nejvíce za co nejméně času? Pronajměte si obytný vůz!

zdroj: obytnaautapraha.cz

zdroj: obytnaautapraha.cz

Začínáte plánovat letní dovolenou? A také patříte k těm, kdo nesnesou dlouhý jednotvárný pobyt na jednom místě? Pokud milujete cestování za poznáním, možná vás osloví dovolená v obytném voze. Díky spojení dopravního prostředku a ubytování v jedno můžete během krátkého času navštívit velké množství historických památek i přírodních zajímavostí.

S obytným vozem budete zcela flexibilní

Obytný vůz vás okouzlí, pokud při svém cestování milujete volnost. Vzhledem k tomu, že si spaní vozíte všude s sebou, nemusíte mít dovolenou dopředu přesně rozplánovanou. A ušetříte si také starosti se sháněním ubytování. Stačí nalézt místo vhodné k zaparkování.

Budete zcela flexibilní. Pokud se vám někde zalíbí, můžete na daném místě neplánovaně strávit i více nocí za sebou. Naopak, ve chvíli, kdy poznáte všechny krásy a pamětihodnosti v okolí, stačí „zvednout kotvy“ a popojet o kus dál.

Chcete si vyzkoušet takové cestování na zkoušku? Cena pronájmu obytného vozu začíná již na 2 790 Kč / den.

Výhody cestování obytným vozem ocení i rodiny s dětmi. Děti potřebují odpočinek mnohdy i během dne. Při cestování obytným vozem lze dítěti dopřát pohodlný odpočinek prakticky kdykoliv, lůžka vezete stále s sebou.

Pro řízení většiny obytných vozů vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B, zdroj: obytnaautapraha.cz

Pro řízení většiny obytných vozů vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B, zdroj: obytnaautapraha.cz

K řízení obytného vozu vám zpravidla postačí běžný řidičský průkaz skupiny B. Většina karavanů totiž nepřesahuje hmotnost 3,5 tuny.

Snadno najdete místo k přespání

Snadné bude i hledání místa k přespání. S obytným vozem máte určitě více možností než s pouhým stanem. Ten například nerozložíte na parkovišti. Zatímco obytný vůz zde zaparkujete bez problému.

V mnoha zemích dokonce existují parkoviště se speciálně vyhrazenými místy pro karavany. Přespat pochopitelně můžete i v kempu nebo najdete soukromí na odlehlém místě.

Vždy však dbejte na to, abyste se svým vozem na zvoleném místě nezpůsobili žádnou škodu. A při cestách do zahraničí se pro jistotu informujte o tamních pravidlech. V každé zemi platí pro parkování karavanů na veřejných místech jiné předpisy.

Moderní obytné vozy nabízí vysoký komfort, zdroj: obytnaautapraha.cz

Moderní obytné vozy nabízí vysoký komfort, zdroj: obytnaautapraha.cz

Jaký komfort obytný vůz poskytuje?

Obytný vůz vám nabídne poměrně komfortní ubytování. Kromě míst k přespání je vybaven i kuchyňkou, kde bez problému připravíte teplé jídlo pro celou rodinu. Samozřejmostí je také lednice a dostatek úložných prostor. A nechybí ani možnost dodržování osobní hygieny s pomocí vlastní sprchy.

Vybavení vozu závisí na kategorii obytného vozu. Existují polointegrované vozy s běžnou výbavou, koupelna může být samostatná nebo sjednocená (díky tomu je uvnitř vozu větší prostor). A vybírat můžete i mezi luxusně vybavenými plně integrovanými vozy, které mohou disponovat různými vymoženostmi (například spouštěcím lůžkem apod.).

Kapacita většiny obytných vozů je nejčastěji čtyři až pět osob. Některé vozy umožňují rozšíření postelí o přistýlku, která se vloží do uličky mezi dvě lůžka. Není tedy problém cestovat s celou rodinou.

Cesty do zahraničí

S velkou oblibou vyráží lidé s obytným vozem také do zahraničí. Díky karavanu mohou během krátkého času poznat nejzajímavější turistické cíle nejednoho státu. Pokud míříte do vzdálených zemí, může se cesta po silnici jevit příliš zdlouhavá. Do cílové země se ale lze přesunout letadlem a karavan si až na místě zapůjčit. U nás i v zahraničí existuje již celá řada půjčoven obytných vozů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká G+

Komentáře nejsou povoleny.