Chystáte se do Prahy na koncert? Poradíme kde přespat

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Chystáte se na výlet nebo kulturní akci do Prahy? Možná budete potřebovat v našem hlavním městě přespat. Poradíme vám, kde se můžete ubytovat za nejvýhodnějších podmínek.

Ubytování v Praze

Ubytování v Praze nepotřebují jen turisté, kteří se sem vypraví za poznáváním památek. Praha nabízí také mnoho výjimečných kulturních zážitků. Například na koncerty v O2 Aréně přijíždí lidé i ze vzdálených měst. Vzhledem k tomu, že tyto koncerty končí zpravidla ve 22 hodin a mnohdy ještě později, je vhodné zajistit si v den koncertu přespání v Praze.

Následující den můžete využít ještě například k nějakému zajímavému výletu. Nejvýhodnější je situace, pokud máte v Praze příbuzné nebo známé. U nich můžete po koncertě přespat a ještě tuto událost spojit s příjemným setkáním. Pokud ale nikoho blízkého v Praze nemáte, nemusíte zoufat. I v Praze se můžete krátkodobě ubytovat za příznivou cenu.

Studentská kolej

Některé vysokoškolské koleje (například na Jižním městě nebo v Troji) mají celoročně vyhrazeno několik pokojů pro ubytování hostů a lze je tudíž využít jako levný hotel. Jiné koleje nabízí možnost ubytování hostů pouze v letních měsících, kdy je většina studentů na prázdninách.

Jedná se většinou o ubytování ve vícelůžkovém pokoji, někdy s vlastním sociálním zařízením, někdy se společným. Cenově však toto ubytování vychází příznivě. Začíná již na 200 Kč za osobu/noc.

Hostel

Další levnou variantou ubytování v Praze je v hostelu. Hostely najdete nejen na okraji Prahy, ale i v jejím širším centru. Hostely najdete rovněž v Praze Vysočany, tedy poblíž O2 Arény. Je třeba počítat s poměrně malým komfortem a společným sociálním zařízením.

Na jedno přespání to ale mnohdy postačí. K dispozici bývá také společná kuchyňka pro přípravu snídaně. Nejlevnější hostel vyjde na jednu noc pro jednu osobu na 160 Kč. S lepším zařízením hostelu cena vzrůstá.

Rezidence Topolová nabízí ubytování v Praze 10, zdroj:  rezidencetopolova.cz

Rezidence Topolová nabízí ubytování v Praze 10, zdroj: rezidencetopolova.cz

Penzion

Pokud chcete kulturní zážitek doplnit i o pohodlné a hezké ubytování, zvolte raději penzion v Praze. Klidné ubytování nabízí rodinné penziony, které najdete především mimo centrum města.

V penzionu na vás čekají pokoje s vlastním sociálním zařízením, v některých penzionech nabízejí i možnost stravování nebo snídaně. Nejlevněji vás vyjde noc v pražském penzionu na 500 Kč, spíše ale počítejte se sazbou kolem 800 Kč za osobu na noc.

Hromadná doprava v Praze

Po koncertě se k zarezervovanému ubytovacímu zařízení můžete pohodlně dostat městkou hromadnou dopravou. Nejrychlejší a nejpřehlednější přepravu nabízí pražské metro. Přepravu metrem však můžete využít pouze do půlnoci, v pozdějších hodinách se musíte vydat noční tramvají nebo autobusem. První ranní metro potom vyráží mezi čtvrtou a pátou hodinou.

Ceny přepravy závisí na délce vašeho cestování. Pokud se do místa určení dopravíte do 30 minut, postačí vám krátkodobá jízdenka za 24 Kč. Základní jízdenka platná 90 minut vyjde na 32 Kč a celodenní jízdenka na 110 Kč. Pokud si nestihnete zakoupit klasickou jízdenku, můžete si jízdné pohodlně zaplatit i pomocí SMS jízdenky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.