Co potřebuji zařídit před cestou do USA?

Cestování do USA už není tak složité jako v minulosti. Nyní už je cestování mnohem snazší a pro turisty více administrativně přívětivější.

Do USA s vízem i bez víza

Do USA se dá v současnosti cestovat s vízem nebo na bez víza v rámci bezvízového programu ESTA. Cestování v bezvízovém programu je určeno pouze pro krátkodobé pobyty (turistické nebo obchodní cesty do 90 dní pobytu). Abyste mohli cestovat v rámci tohoto programu, je nutné pořídit si ePas. Jedná se o pas se strojově čitelnými údaji a nosičem dat s biometrickými údaji (jeho vyřízení stojí nyní 600Kč a čeká se na něj většinou 1 měsíc). Před cestou také musíte vyplnit registrační formulář ESTA. Abyste mohli do USA skutečně vycestovat, musí být vaše žádost odsouhlasena. Za vyplnění formuláře zaplatíte 14 USD. Pokud bude žádost zamítnuta, dostanete zpět 4 USD.

Pro vízum je nutné osobně zajít na ambasádu

Pokud chcete jet do USA na déle než 90 dní, musíte si vyřídit vízum. S jeho vyřizováním neotálejte, protože trvá poměrně dlouhou dobu. O vydání víza si musíte zažádat na velvyslanectví USA v Praze. Na velvyslanectví se musíte dostavit osobně, schůzku si sjednejte prostřednictvím internetu na oficiálních stránkách ambasády. Poplatek za vyřízení víza je 140 USD.

Cestu řádně naplánujte

Ještě před samotnou cestou si pořádně promyslete, kam vlastně chcete jet a jakou část USA poznat. Pomůžou vám v tom například stránky www.discoveramerica.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy a triky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.