Řím – historické město pro zamilované

Přemýšlíte kam vezmete svou přítelkyni nebo přítele na prodloužený víkend? Řím je k tomu ideální volba. Toto starobylé město nabízí pro každého něco. Asi nejlépe se tady bude cítit ten, kdo má rád starověkou kulturu.

Řím je město s bohatou historií

Asi každý ví, že Řím je hlavní město Itálie. Je umístěno přibližně ve středu této země asi 30km od pobřeží. Patří k nejstarším městům v Evropě, bylo založeno před 2700 lety. Bydlí v ní necelé 3 miliony obyvatel. Zajímavostí je, že na jeho území leží samostatný stát Vatikán – sídlo papeže (hlava katolické církve). Historické centrum města se rozkládá na 7 pahorcích – Kapitol, Aventinus, Palatinus, Caelius, Quirinalis, Viminalis a Esquilinus.

Jak se dostat do Říma?

Řím je od nás vzdálen zhruba 1000km vzdušnou čarou. Cesta autem nebo autobusem zabere cca 12 – 15 hodin. Z tohoto důvodu je na kratší návštěvy nejvýhodnější zvolit leteckou dopravu. Levně se tam můžete dostat s nízkonákladovou společností WizzAir, která létá 3x týdně z Prahy a Brna. Létá na letiště Řím Fiumicino (FCO) – největší římské letiště. Z letiště do centra je to cca 30km. Nejlepší je zvolit Leonardo Express, který vás za 31 minut dopraví na hlavní nádraží. Cena jednosměrného lístku je přijatelných 14 €.

Prodloužený víkend v Říme je nezapomenutelný zážitek.

Nejznámější římská památka Koloseum

Tento obrovský amfiteatr, svého času největší na světě byl schopen pojmout až 50 000 sedících diváků! Sloužil jako místo ke gladiátorským zápasům a veřejným podívaným. V dnešní době je to nejnavštěvovanější památka Itálie. V roce 2007 bylo zařazeno mezi sedm nových divů světa.

Nachází se na Piazza del Colosseo na které se nejsnadněji dostanete metrem – vystoupíte na stanici Colosseo. Vstupné do Kolosea stojí 12.00 €. Často se tvoří dlouhé fronty, a proto doporučujeme koupit lístek na jiném místě – ideálně kombinovat s Roma pass.

Řada dalších významných památek

Řím je doslova přeplněn památkami, my jsme vybrali jen některé zástupce, které jsme již dříve osobně navštívili:

  • Forum Romanum
  • Piazza Venezia
  • Pantheon
  • Fontána di Trevi
  • Bazilika sv. Petra
  • Španělské schody
  • Piazza del Popolo
  • a mnoho dalších
Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Letenky, Tipy a triky, Zájezdy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.