Roma pass – vaše vstupenka do Říma

Chystáte se na cestu do Říma? Prodloužený víkend v Římě je jeden z nejžádanějších, proto vám v dnešním článku poradíme, jak se po městě pohybovat. Pokud využijete kartu  Roma pass můžete si ušetřit spoustu starostí a peněz.

Snad každé větší město na světě má svou kartu. Řím není výjimkou. V tomto případě se karta jmenuje Roma Pass a můžete si ji koupit hned ve dvou variantách:

 • ROMA PASS 25 €
 • ROMA&PIÙ PASS 27 €

Roma Pass je turistická karta se kterou můžete navštívit zdarma 2 památky a cestovat neomezeně veřejnou dopravou 3 dny. Na další památky a služby máte slevu – aktuální přehled nabízených slev vždy dostanete ve formě knížečky ke každému Roma Pass. Dražší Roma&Più Pass se liší pouze v tom, že zahrnuje širší oblast pro cestování (mimo širší okruh města) a tudíž se většině turistů nevyplatí.

Tip: Do Říma se od nás nejvýhodněji dostanete z Prahy nebo Brno se společností WizzAir již od 500Kč za jednu cestu.

Kde lze Roma Pass koupit?

Roma Pass si můžete koupit i online na internetu, ale vyzvednout si ho musíte v místní turistické kanceláři. Tyto kanceláře jsou samozřejmě dostupné i na letištích Fiumicino (FCO) a Ciampino (CIA). Bohužel obě místa zavírají nejpozději v 18:30. Nejdéle otevřené turistické centrum se nachází na hlavním nádraží Termini.

Aktuální informace naleznete na oficiálních stránkách http://www.romapass.it/

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy a triky se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Roma pass – vaše vstupenka do Říma

 1. Mery napsal:

  Díky letím příští týden do Řima a určite ho vyuziji super tip

 2. Aktualizace ceny napsal:

  Tady jsou ceny pro aktuální rok (zdražení 20% pozor na to):
  ROMA PASS 30 €
  ROMA&PIÙ PASS – není v nabídce

 3. Monika Gloserová napsal:

  Roma pass se určitě vyplatí! Vstup na něj je přednostní a např. u Kolosea Vám ušetří 2-3-hodiny času ve frontě. Vstup je rovnou, bez čekání:-)
  Pozor, platí pouze na území Říma, to zn. ne ve Vatikánu a ne na cestu z letiště Fiumicino do Říma.

  • Monika Gloserová napsal:

   ještě dodatek, obsahuje mapu Říma a hromadné dopravy

Komentáře nejsou povoleny.