Dovolená v Belgii – gurmánské zážitky a historie

Belgii známe díky Bruselu, jakožto centru evropských institucí a možná nevíme, že je to skutečně krásná země s mnoha zajímavými místy.

Belgie jako gurmánský zážitek

Belgie je jako země proslavená především pralinkami a čokoládou, které koupíte na každém rohu. Známá je také díky mnoha druhům piva, které se zde vyrábí v každém i menším městě. Na oba tyto produkty jsou Belgičané náležitě hrdí a jestli se sem vydáte, určitě ochutnejte. Zastavte se i v jedné z restaurací a objednejte si mušle – slávky (největší belgickou pochutinu). Upravují je tu na mnoho způsobů a opravdu to umí. Jako desert si dejte wafle, protože lepší než v Belgii nejsou nikde na světě.

Belgie – země historické krásy

Kromě gurmánských zážitků naleznete v Belgii až překvapivě mnoho historických památek a zajímavostí. Velmi oblíbeným turistickým cílem v Belgii je město Bruggy. Toto město má půvabné historické centrum, které je protkané vodními kanály. Při prohlídce Brugg se budete cítit jako v pohádce. Pokud chcete obdivovat historickou architekturu, můžete navštívit město Tournai, které leží na hranicích s Francií. V tomto historickém městě se nachází například Katedrála Notre-Dame, která je postavena v románském a gotickém stylu. Pokud se zajímáte o módu, vypravte se do Antverp. Toto město je přezdíváno městem módy, kromě toho jsou Antverpy známé díky zpracování diamantů.

Belgie může nabídnout mnohem více a rozhodně stojí za návštěvu. Levně se do Belgie dostanete i letecky z Prahy se společností Wizzair.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Zájezdy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.