Hurá na podzimní dovolenou. Naberte nové síly na horách

Když se projdete přírodou na podzim, určitě na vás budou pozitivně působit barvy, do kterých se oblékly stromy a keře. Svěží zeleň je už dávno minulostí, nyní převládají odstíny žluté a červené barvy. Je to pastva pro oči. Proto vyrazte na podzimní dovolenou, kterou můžete strávit třeba na horách.

ubytování v Jeseníkách

Jeseníky vás vřele přivítají

Moravské hory Jeseníky nejsou jen hřebenové túry, relaxovat tu můžete také v lázeňském městě Jeseník, které je na podzimní pobyty připraveno. Léčí se zde tradičně vodoléčbou, kterou zavedl Vincenz Priessnitz, jenž je zakladatelem zdejších lázních. Město Jeseník ale může být i vašim výchozím bodem pro turistiku i ubytování v Jeseníkách. Určitě tu najdete hodně turistických tras, které vás provedou krásami hor.

Dovolená v Jeseníkách jako příjemné zpestření podzimu

Proč si dopřát dovolenou na podzim? Pokud nemáte rádi davy lidí, tak dovolená v Jeseníkách v podzimní čas bude pro vás ideální. Hlavní letní sezóna již skončila, takže na horách bude méně lidí. Pokud vám vyjde počasí a natrefíte na babí léto, můžete si užívat příjemných teplot a slunečních paprsků, které vás nabijí pozitivní energií. A to přece stojí za to. Nemusíte jet rovnou na celý týden, úplně postačí si dopřát prodloužený víkend.

Co vám nabídnou lázně Jeseník?

Dominantou lázní Jeseník je Priessnitzovo sanatorium, což je hlavní lázeňská budova postavená v roce 1910 v secesním slohu. Leží v nadmořské výšce 650 metrů nad mořem s výhledem na hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Přímo v sanatoriu se provádějí vodoléčebné procedury, koupele, masáže, zábaly i elektroléčba. Když si vyberete ubytování na Hotely.cz, můžete si dopřát lázeňskou péči plnými doušky. K tomu přidáte procházky po okolí a dýchání svěžího horského vzduchu a domů a do zaměstnání se vrátíte osvěženi na těle i na duchu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.