Zimní dovolená ve střední Evropě: Vydejte se za termály do Maďarska

V zimě se obvykle jezdí za sportováním na sněhu, ale takový týdenní pobyt v termálních lázních také dovede nabudit organismus novou energií. Je ideální pro toho, koho lyžování nebaví, ale rád by si odpočinul od všudypřítomného stresu a shonu všedních dní. Které lázně si vybrat?

budapest

Do Maďarska za odpočinkem

Za lázeňskou péčí je možné vyrazit to tuzemska, kde určitě prožijete pohodové chvíle. Chcete-li ale změnu, tak se vydejte kousek dále za naše hranice do Maďarska, které je vyhlášené svými termálními lázněmi. Zimní období se nese v duchu pohody a klidu. Jedná se o mimosezónní pobyty, které mají něco do sebe. Ocení je každý, kdo nepotřebuje zažívat davy lidí okolo sebe. Ubytování v Maďarsku nabízí řada letovisek, která ráda přivítají návštěvníky, toužící si odpočinout od hlučícího davu.

Západní Zadunají a termální prameny

V krajině maďarského Západního Zadunají se nacházejí župy Zala, Vas a Györ-Sopron. Největším bohatstvím tohoto kraje jsou jeho termální prameny. Hotely v Západním Zadunají nabízejí pobyty pro jednotlivce i rodiny s dětmi. K dispozici je tu pro hosty výborná a pestrá strava včetně dostatku ovoce a několika druhů jídel. Na své si tedy přijde ten, kdo rád dobře jí. Unavenému tělu je možné dopřát koupání v termálních bazénech, jež v mnoha případech bývají součástí ubytování.

Světoznámý Sárvár láká na lázeňskou péči

Mezi lázeňskými pobyty vynikají zejména hotely v Sárváru, což je významné lázeňské místo, vyhledávané pro léčebné kúry. Město má historické centrum s hradem, ve kterém je muzeum, a botanickou zahradou s arboretem. Pro rodiny s dětmi tu je lanové centrum. Historické budovy stojí okolo Kossuthova náměstí, které je upraveno jako pěší zóna.

Pokud plánujete pro svou rodinu zimní dovolenou ve střední Evropě, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz, kde je bohatá nabídka pobytů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.