Kam na výlet v Olomouci?

penziony v Olomouci

Olomoucký kraj vybízí k návštěvě nejen občany z okolních okresů, stává se také vyhledávaným cílem turistů. Díky zajímavým památkám a přírodním rezervacím či muzeím se řadí mezi oblíbené destinace. Zajisté oceníte také ubytovací možnosti v Olomouci, blízkém Zlíně či druhém největším českém městě, v Brně.

Hurá do jámy lvové

Olomoucký kraj disponuje překrásnou zoologickou zahradou na Svatém Kopečku, což je část Olomouce dostupná snadno i městskou hromadnou dopravou. Na ploše větší než čtyřicet dva hektarů chová přes 1800 druhů zvířat a to v celkem 350 druzích. Celá zoo prochází postupně modernizací a nabízí návštěvníkům všech věkových skupin vyžití v podobě občerstvení, zábavy i odpočinkových míst. Nechcete-li utrácet za luxusní hotelu, nabízí se čisté a prostorné penziony v Olomouci s veškerým zázemím pro rodiny s dětmi i cestující skupiny.

Jestliže se chcete podívat ještě o kousek níž, určitě navštivte Zlín, město zakladatele vyhlášené české značky Baťa, Tomáše Bati. V centru města najdete udržovaný parčík a určitě stojí za návštěvu i zdejší obuvnické muzeum, kde se můžete přesvědčit, jak postupovala móda v obuvnictví do stávající podoby. Penziony Zlín jsou zpravidla situovány v pěší dostupnosti centra, kde se pořádají tradiční trhy a zábava pro děti. Zlín je rovněž studentské město s prestižní univerzitou.

Úkryt v jeskyni

Pokud se chcete v létě schovat před otravným sluníčkem, vsaďte na Moravský kras, kde se nejen dozvíte o jeskyních, ale zároveň si užijete jedinečný zážitek. Vhodné ubytování mohou představovat penziony v Brně, třeba v romantickém pokoji s výhledem na hrad Špilberk. Zavítejte také  na hrad Veveří, Náměstí Svobody a do Katedrály svatých Petra a Pavla, jež je sídelním kostelem biskupa brněnské diecéze. Všechna tato města vám nabízí i pestré kulturní a sportovní vyžití, takže vaše tuzemská dovolená může obsáhnout skutečně všechno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.