Objevte krásy západočeských lázní

Západní Čechy představují oblast, která je proslulá lázněmi. Pokud máte rádi upravená města, kolonády, klid v ulicích, lázeňské oplatky a neváháte ochutnat léčivé prameny, vydejte se na svou dovolenou právě sem. Penziony v západočeských lázních budou jen třešničkou na dortu.

Dominantním lázeňským městem v západních Čechách jsou Karlovy Vary. Lidé se sem sjíždí z celých Čech i jiných koutů světa především v době konání letního filmového festivalu. Ale Karlovy Vary vás nadchnou i mimo něj. Vyberte si pro sebe ten pravý penzion Karlovy Vary a nebude se vám odtud chtít odjet!

penzion Karlovy Vary

Karlovy Vary: kolonády, slavné hotely a výhledy

V Karlových Varech najdete celkem 3 kolonády, z nichž má každá svou jedinečnou podobu a atmosféru. Při procházce městem si prohlédněte slavný hotel Thermal a až projdete Vřídelní kolonádou, pokračujte dál. Dojdete k neméně slavnému hotelu Pupp. Nedaleko odtud se nechejte vyvézt lanovkou na rozhlednu Dianu, ze které je kouzelný výhled na město. Právě se nacházíte v lázeňských lesích. Byl by hřích neudělat si tu alespoň krátkou romantickou procházku.

A výlety v okolí? Vydejte se ke Svatošským skalám, které zasazují řeku Ohři do hlubokého kaňonu nebo do historického městečka Loket nad Ohří s krásným hradem. Penziony Loket už na vás čekají!

penziony Františkovy Lázně

Františkovy Lázně: po stopách slavných osobností

Další perlou západních Čech jsou Františkovy Lázně. I tady najdete 3 kolonády. Ve Františkových Lázních se budete procházet po místech, po kterých chodil Ludwig van Beethoven, Franz Kafka nebo Božena Němcová. Jedním ze symbolů města je socha malého chlapce, Františka. Legenda praví, že každá žena, která se ho dotkne, otěhotní. Mezi penziony Františkovy Lázně bude těžké si vybrat, všechny stojí za to!

Ať se rozhodnete pro dovolenou v jakémkoliv regionu v Čechách a na Moravě, nejlepší ubytování nabízí Penzion.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.