Když pod vodu, tak do Chorvatska

Pokud jste ještě neobjevili kouzlo podmořského světa, tak letos je ta pravá chvíle. Dovolená v Chorvatsku je proto jak stvořená. V Chorvatsku se nachází téměř 300 potápěčských lokalit a více něž 140 center, pod jejichž taktovkou jsou vedeni i úplní začátečníci. Prakticky každá lokalita v azurovém moři ukrývá bohatý pestrobarevný život, který prostě musíte vidět.

Zážitek pro potápěče i nepotápěče

Abyste uspokojili celou dovolenkářskou výpravu, zkuste strávit prázdniny třeba ve střední Dalmácii na hustě osídleném ostrově Murter, jehož obyvatelé se živí převážně chovem ovcí a pěstováním vinné révy. Toto místo je stvořenu k odpočinku a Češi jsou tu vítání s otevřenou náručí. Pláže jsou zde písčité i kamenité. Ostrov vyniká v rybolovu, jachtaření a potápění. Vše z toho si zde můžete vyzkoušet.

Den si zpestřete třeba procházkou po obchůdcích a místních restauracích, kde vám připraví čerstvě vylovenou rybu. Nebo se odreagujte návštěvou Národního parku Kornati.

Pláž jen pro sebe

Oblíbeným městem ostrova je Tisno. Najdete zde krásné písčité pláže i osamocená místa vhodná ke koupání. Milovníci památek by měli navštívit kostel sv. Ondřeje ze 16. století. Po prohlídce si můžete udělat nádhernou procházku za kostel po kamenité a lesem pokryté pláži, u níž je asi kilometr dlouhá promenáda.

Oblíbenou událostí městečka je slavnost Léto v Tisnu, která probíhá po celou letní sezónu. Upřímně se pobavíte a zatancujete u folklórních vystoupení.

Radši byste něco jiného?

Murter vás neoslovil? Nevadí. Chorvatsko má pro každého něco. Na ostrově Vis si užijete soukromou romantickou dovolenou. Dubrovník vám nabízí kulturní zážitek v podobě festivalu. Ve Splitu zas objevíte kus historie.

Pokud už vám z toho jde hlava kolem a stále se nemůžete rozhodnout kam a jak vyrazit, vyzkoušejte jeden velice praktický srovnávač zájezdů a dovolených. Na dovolenou vyzrajete s NewTravel.cz. Ukáže vám ty nejlepší cenové nabídky a o každé destinaci vám něco málo prozradí, takže budete mít brzy jasno.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.