Nezapomeňte si při cestě do zahraničí sjednat cestovní pojištění

Říká se, že sportem ku zdraví. Co platí například o turistice, nemusí zrovna platit u extrémních sportů, kde se s jistým rizikem zranění počítá. Proto, věnujete-li se například hloubkovému potápění, paraglidingu nebo horolezectví, určitě se budete cítit bezpečněji, když budete mít sjednanou dobrou cestovní pojistku při pobytu v zahraničí, kam často za svými sportovními aktivitami vyrážíte.

Cestovní pojištění pro náročné

Sjednání cestovního pojištění by mělo předcházet každému výjezdu za hranice republiky. Dovolená je sice od toho, aby si člověk hlavně odpočinul, ale jestliže se během ní věnuje zároveň rekreačním nebo extrémním sportům, neměl by zapomenout se na ně připojistit.

extrémním sportům

I v zahraničí stačí jen malý krůček k tomu, aby se všechno zvrtlo špatným směrem. Pak musí člověk řešit spoustu velmi nepříjemných situací, které mu s případným úrazem vzniknou. Určitě je dobré vědět, že mu přitom může pomoci jeho pojišťovna, kterou stačí kontaktovat na její nonstop telefonní lince. 

Extrémní i rekreační sporty v jedné pojistce

Výhodou internetu je hlavně to, že ho můžete používat v prostředí vašeho domova. Stejně tak lze přes internet snadno a rychle uzavřít cestovní pojištění, v němž jsou pojištěny rekreační sporty, jimž se člověk na dovolené nejčastěji věnuje. Jsou však mezi námi i tací nadšenci, kteří provozují sporty extrémní, vydávají se na vysokohorské túry do výšek nad 5000 metrů nebo provozují lyžování mimo vyznačené trasy.

lyžování mimo vyznačené trasy

I pro takové existuje na trhu pojištění, s nímž mohou bez obav se své zálibě věnovat. Neuchrání je sice od zranění, ale pomůže jim například uhradit náklady na lékařskou péči v zahraničí, která není zrovna levnou záležitostí. Přes internetové stránky pojišťovací agentury si cestovní pojistku upravíte dle svých požadavků, vytisknete smlouvu i zaplatíte pojistné. 

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.