Nosiče lyží a snowboardů v kvalitním provedení

Právě vyrážíte na vysněný pobyt na horách a už se nesmírně těšíte, jak si znovu vyzkoušíte většinu zimních sportů? Pokud se chystáte vzít s sebou i mnohé vybavení, pořiďte si nosiče lyží a snowboardů, díky nimž snadno ušetříte místo uvnitř automobilu. 

Nosiče snowboardů

Nosiče lyží v mnoha typech

Dnes si není problém vybrat vyhovující nosiče lyží, ale vždy si předem prověřte, zda je vhodný pro váš automobil. Při výběru rovněž záleží na rozměrech lyžařského vybavení. Zaměřte se i na kapacitu, lyže i snowboardy před koupí přeměřte, protože se od sebe odlišují šířkou. Někdo preferuje střešní boxy, které jsou univerzálním řešením a dovnitř naskladníte více věcí v krytém prostoru. Pokud plánujete přepravování jen tohoto sportovního vybavení, zvolte speciální nosiče, což bude pro vás výhodnější hlavně z ekonomického hlediska. Zohledněte dostatečnou výšku, aby vázání nijak neodřelo střechu vozu a nepoškodila se. Nezapomeňte na správné uchycení, během jízdy se nesmí vůbec pohybovat. Špičky lyží nebo běžek by měly být nasměrovány dozadu, ke kufru. Jinak by mohlo dojít k vibracím vašeho vybavení, což zvyšuje riziko poškození a zvýšení spotřeby auta. 

Dobře vyberte nosiče snowboardů

Pro převoz snowboardů a lyží se používají speciální nosiče, ale vy si při výběru dávejte pozor, protože některé druhy pro lyže se nehodí pro snowboardy. Vždy se tedy přesvědčte, zda jste vybrali správně. Výrobci většinou sami uvádějí informace, pro kolik párů lyží či pro kolik snowboardů je vybraný model určen. Nosiče snowboardů si můžete opatřit například v aluminiové variantě pro dva snowboardy, kde nechybí systém ochrany proti krádeži. Na střešní nosníky použijete k upevnění T-šrouby a můžete si zakoupit též svorky ve tvaru písmene U. Nakládání a vykládání si o dost zjednodušíte, když zvolíte druhy s výsuvnou lištou mimo vozidlo.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.