Objevte krásy třetího největšího města východního Slovenska

Pokud se s rodinou chystáte na dovolenou k našim sousedům na Slovensko, určitě se na chvíli zastavte v městě Poprad. Jde o desáté největší město Slovenska, a protože se nachází na úpatí Vysokých Tater, je také hlavním bodem pro další cestování do nejmenších velehor světa. 

PopradMožností, jak trávit v Popradu volný čas je mnoho. Stačí si jen vybrat. Při Vaší dovolené si můžete vychutnat panorama Vysokých Tater, čerstvý vzduch a zároveň se s rodinou projet na kolech. Na výběr máte z několika cyklotras v délce od 7 až po přibližně 60 kilometrů.

Jestli nejste zrovna vyznavači cykloturistiky, vydejte se poznat místní památky, a to pěšky nebo pohodlně z červeného turistického vláčku. Zajímavým zážitkem může být jízda dvouposchoďovým autobusem, podobným jako v Londýně, a to na lince číslo 8. 

Během 45 minut uvidíte zajímavosti města z pohodlí autobusu navíc s výkladem a hezky z výšky. 

Město Poprad nabízí hodně možností

Poprad není jen o historických památkách, městská část Kvetnica Vám nabídne zajímavé místo odpočinku a relaxu. Vypravte se po vyznačené turistické trase, která Vás dostane až na vrchol Zámčiska po okruhu dlouhém necelých 13 kilometrů a seznamte se místní vegetací.

Při pobytu v Popradu nesmíte vynechat návštěvu aquaparku AquaCity Poprad. Užít si můžete 13 venkovních a vnitřních bazénů a více než 300 vodních atrakcí nebo 3 venkovní termální bazény. Ve vnitřním bazénu Blue Sapphire si užijete jedinečnou večerní 3D Laser show v bazénu Blue Diamond zase luxusní drink z nápojového baru. 

Nejmenší návštěvnici aquacentra budou určitě nadšení z Ostrova pokladů. Kromě bazénu se slanou vodou jsou dětem k dispozici různé vodní atrakce nebo dřevěná loď.

Dopřejte si chvíle odpočinku, relaxu masáží a různých procedur v největším wellness centru na Slovensku. Fire&water wellness&spa Vám na ploše 1 590 m2 nabídne privátní bazény, vířivky, sauny nebo ledovou jeskyni. 

V AquaCity Poprad můžete dokonce navštívit speciální Kryocentrum. Centrum, ve kterém využívají léčebnou metodu s použitím extrémně nízké teploty. 

Tip na ubytování:

Přímo v areálu AquaCity Poprad máte na výběr hned z několika hotelů. Hotel Riverside*** Hotel Seasons*** a Hotel Mountain View**** Vám poskytnou kvalitní ubytování s výhledem na Vysoké Tatry. 

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.