Parádní in-line jízdy

Neustále se doporučuje pobývat na čerstvém vzduchu, ale jak se zabavit, aby zde čas utekl rychle a bez nesnesitelné nudy? Zkuste třeba jezdit na kolečkových bruslích, což vám rozproudí krev, potěší a pozitivně naladí. A klidně pozvěte i kamarády, abyste společně prozkoumali mnohé z připravených cyklostezek a dalších vhodných tras. 

in-line brusle

Správný výběr in-line bruslí

Když si pořídíte něco nového, očekáváte, že to vydrží co nejdéle funkční. Také pro in-line brusle se musíte držet jistých pravidel, abyste si jízdy užívaly dlouhou dobu. Levné zboží si určitě dobře promyslete, zaměřte se na kvalitu jednotlivých součástí. Preferujte pohodlí a bezpečnost. Uvědomte si, že se od sebe odlišují, i když vypadají na první pohled stejně. Zhotovují se pro různé povrchy a využití. Na hladké stezky se používají fitness brusle, na různorodý povrch zkuste freeridové modely a do skate parku zase freestylové provedení. Všimněte si, že jsou jiné velikosti, boty a tvrdost koleček. 

Nejčastěji se setkáte s plastovými nebo gumovými kolečky. Preferujte spíše gumová kolečka na in-line brusle, jelikož ta vyrobená z plastu často nemají vysokou kvalitu a rychleji dochází k jejich opotřebení.  Vybírat lze z druhů pro rekreační a sportovní využití. Lepší přilnavost a různou tvrdost zaručují speciální typy na in-line hokej. Tvrdost zvažte na základě používání v hale nebo ve venkovním prostředí. Měkčí kolečka lépe přilnou k povrchu, větší jsou zase rychlejší v porovnání s menšími. 

Inline hokej pro začínající sportovce

Nadšenci do sportování mohou začít inline hokejem, který lze provozovat celý rok. Jde o rychlý a zábavný sport, který nijak nezruinuje váš rodinný rozpočet. Inline hokej nevyužívá k zápasům led, ale umělé a nekluzké povrchy. Využívají se hokejky a speciální míčky nebo puky. Podle pravidel se neakceptuje přílišná tvrdost při hře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.