Představujeme světová nej – Burj Khalifa

Zdroj: wikipedia.org

Lákají vás moderní budovy, lyžování na písečných dunách a nezapomenutelné výlety do sluncem rozpálené pouště? Pokud ano, pouštní země na březích Perského zálivu je tím správným cílem pro vaši nadcházející dovolenou.

Když se řekne Dubaj – to je kouzlo Orientu na březích Indického oceánu, město Spojených arabských emirátů se supermoderní architekturou, s orientálními bazary, luxusními obchody a elektronikou. Na světoznámém „Zlatém trhu“ je obrovské množství šperků, neuvěřitelně krásně zpracovaných, které ohromí snad každého a procházky večerními prosvětlenými uličkami, na které se nezapomíná.

Dovolenka v Dubaji určitě stojí za to!

Dubaj se stala synonymem bohatství a luxusu. Turisté sem jezdí nejenom za koupáním na bělostných plážích, za špičkovými golfovými hřišti, ale i za levným zlatem a obrovskými nákupními možnostmi, které skýtá největší nákupní centrum Dubai Mall.

Burj Khalifa – nejvyšší budova na světě

Dubaj se rovněž proslavila i impozantními stavebními projekty, mezi které patří také nejvyšší budova světa Burj Khalifa, mrakodrap o výšce 828 m o 209 patrech, z nichž 162 zabírají kanceláře, byty a obchody.

Také nabízí luxusní služby, jejíchž součástí jsou prvotřídní restaurace. Právě přízemí této budovy je spojeno s nákupním střediskem Dubai Mall a k pokladnám tohoto mrakodrapu a jeho průchodu se dostanete, když projdete obchodní dům a jdete směrem At the top, což je vyhlídková plošina mrakodrapu ve výšce 452 metrů. K budově Burj Khalifa se snadno dostanete pohodlně taxíky za přijatelnou cenu, nebo metrem, stačí vystoupit na stanici Burj Khalifa Metro Station.

Lacná dovolenka v této zemi je zejména v méně oblíbených termínech (červenec-září), kdy jsou zde extrémní teploty až 50°C ve stínu.

Vstupné na Burj Khalifa

Je dobré si zakoupit lístek na prohlídku v předprodeji a na konkrétní datum a čas (lze si rezervovat dopředu přes internet), pak vás vstupenka přijde kolem 600 Kč. Pokud chcete zakoupit okamžitý vstup, bude vás to stát 400AED (což je v přepočtu 2 300 Kč).

Otevírací doba Burj Khalifa

Otevírací doba na prohlídku do Burj Khalifa je: ne – stř 10:00 do 22:00, čtv – so 10:00 do 24:00 hodin. Doporučujeme navštívit vyhlídku zejména před západem Slunce.

Zdroj: wikipedia.org

Oficiální stránky http://www.burjkhalifa.ae/language/en-us/

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy a triky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Představujeme světová nej – Burj Khalifa

  1. Mery napsal:

    Ten je vysoký :D

  2. KJ napsal:

    Letím tam příští týden na dovolenou, opravdu to stojí za ty peníze? Můžete napsat někdo kdo už tam byl nejlépe na email karel.j@email.cz

Komentáře nejsou povoleny.