Při plánování dovolené nezapomeňte na lékárničku

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou i třeba na pár dní, nezapomeňte si s sebou vzít alespoň základní léky. Nikdy totiž nevíte, co vás na cestě překvapí.

Turistova lékárnička k nezaplacení

Na dovolené vás může překvapit opravdu cokoliv. Nejčastěji budete zápasit s průjmy, nevolností, horečkou nebo alergií. Proto raději buďte připraveni, dovelenou si přece chcete užít a ne proležet v posteli.

Jak zabránit průjmu

Průjem na dovolené zažil snad každý z nás. Stačí sníst nesprávně upravené jídlo a pohroma je na světě. Proto si přibalte několik tabletek například léku Endiaron. Proti průjmu zabírá poměrně rychle a spolehlivě. Průjmy často doprovází horečky. Proti horečce zabere Paralen nebo Ibalgin. Ibalgin vám navíc pomůže i při bolestech různého druhu.

Myslete i na alergie a hmyz

I ten, kdo nemá alergie, se může setkat s alergickou reakcí, a to buď na jídlo nebo pyl. I tady existuje pomoc v podobě léku. Na většinu alergií rychle zabere například Zyrtec. Při cestování pamatujte na to, že téměř všude existuje protivný bodavý hmyz. Přibalte si tedy i repelent (můžete zvolit sprej nebo krém), důležitá je účinnost.

Náplast i obvaz

Stejně jako vás překvapí nemoci, může dojít k úrazu. Proto byste vždy u sebe měli mít alespoň pár náplastí (jen si vzpomeňte, jak nepříjemné jsou například prasklé puchýře). Zabalte si také alespoň jeden obvaz.

Lékárničku by si měl vzít s sebou každý zodpovědný turista a cestovatel. Věta „mě se přece nic nestane“ je velmi hezká, ale často neplatná. Takže buďte zodpovědní, lékárnička vám zabere jen minimum místa a v případě, že se cokoliv stane, je nedocenitelná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.