Tipy na výlety po střední Evropě: všestranné Polsko

Že ještě nemáte rezervovanou letní dovolenou? Máme pro vás pár nápadů, kam vyrazit s dětmi, užít si romantický víkend ve dvou nebo strávit fajn týden s partou přátel. Střední Evropa je nabitá možnostmi, jak si užít léto, a to prakticky za každého počasí, zároveň moc neutratit a přitom si nenechat ujít všechny místní atrakce a zajímavosti.  

Ubytování v Polsku

Polsko slibuje hned několik výhod

Jestli si myslíte, že v Polsku existují jen tržnice a levné pumpy, jste na velkém omylu. Polsko nabízí obrovské množství zábavních parků, přičemž některé z nich se řadí mezi světové atrakce a stejně tak zajímavé a moderní aquaparky či zoologické zahrady s vlastními obřími akvárii. Do Polska se pohodlně dostanete autem, a když se vyhnete dálnicím, ušetříte i za mýtné. Zdejší kuchyně je výtečná. Záleží pouze na vás, zda se vydáte až k Baltskému moři na sever, nebo vám postačí větrná mazurská jezera či dáte přednost historií oplývajícím městům. My vám můžeme doporučit například Krakow, kde najdete zábavu pro děti v místním vodním parku s řadou atrakcí i kouzelné procházky nebo zábavní parky. Hotely v Malopolském vojvodství jsou skvěle situované a mnohé vám umožní být v centru samotného města.

Ubytování v Polsku najdete celou řadu. Existují například hotely specializující se na rodiny s dětmi s vlastní prostornou hernou či rozsáhlým aquaparkem. Jestliže spíš hledáte destinaci pro dámskou jízdu či víkend s přáteli, vyzkoušejte hotely Zakopane, kde se snoubí luxus a polská tradice. Tady určitě musíte projít Krupówki, hlavní bulvár lemovaný bary, suvenýry a restauracemi s výtečnou kuchyní. Vyplatí se zaplatit si také Lanovku na Gubalówku a vidět známý Kasprowy wierch.

Polská romantika

Naši východní sousedé oplývají řadou překrásných míst a především pak luxusními hotelovými komplexy, kde najdete vše pod jednou střechou. Robustní hotely stavěné v kopcích slibují romantické výhledy do okolní přírody a pobytové balíčky zahrnující lázně, masáže a wellness se jeví jako fantastický dárek třeba k výročí. Ať už tedy plánujete dovolenou pro celou rodinu, eventuálně si chcete odpočinout od všedních starostí a věnovat se sami sobě, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.